Порошенко вперше прокоментував офшорний скандал

220
3 червня під час прес-конференції Президент України Петро Порошенко вперше прокоментував звинувачення у володінні офшорними компаніями, озвучивши власну позицію щодо цього питання.

«Позиція перша − жодного офшорного скандалу не було. Було об’єктивне, професійне журналістське розслідування команди журналістів, які знайшли декілька фактів. Факт перший свідчить про те, що була зареєстрована компанія, яка координувала виведення коштів із України, вони мали переконливі докази цього, які продемонстрували глядачам», − цитує 112 Порошенка.
У відповідь на ці факти глава держави заявив, що компанія не мала банківського рахунку, ніяких переказів не було і не могло бути. Компанія не використовувалась і не могла використовуватись ні для мінімізації, ні для будь-яких інших речей і створена з однією метою − передача президентських активів у сліпий траст, «довірчу власність для того, щоб відділити владу від бізнесу, про що я і обіцяв».
Порошенко також наголосив, що інформація про відкриття рахунків і перерахування коштів, чому була призначена велика частина професійної програми, не відповідає дійсності. 
«Друга позиція, що ця операція була зроблена без отримання відповідної ліцензії від або Національного банку, або Міністерства економіки. Я вже там не зрозумів, які ліцензії мали отримати. Були надані переконливі докази, що до реєстрації до передачі активів були отримані відповідні відповіді від національного банку від Міністерства економіки про те, що вони не можуть видати такі ліцензії, оскільки ця операція, передача активів, ліцензування не потребує», − зазначив Президент.
«Третя позиція − все це підтвердження відбувалось через механізм однієї з найавторитетніших юристів на Кіпрі, який вимушений спростовувати нібито кіпрську юристку, яка була залучена професійною командою для коментаря, яка сказала, що вона не бачила документів але висловлювала власні припущення. Вона виявилась російського походження, декларувала, що вона дуже любить Путіна і Москву і іншого об’єктивного експерта», − резюмував Порошенко.

Нагадаємо, 18 травня журналісти оприлюднили результати розслідування, відповідно до яких Порошенко вивів за кордон близько 4 мільйонів євро. Вже 19 травня Юристи компаній Авеллум і ICU спростували, що Фонд «Прайм Ессетс Капітал», бенефіціаром якого є Президент України Петро Порошенко, виводив кошти за кордон.

Коментарi

Коментарiв