Коли на Донбас можуть прибути миротворці ООН

425
Миротворчі війська ООН формуються під конкретну задачу

Миротворча місія ООН зможе прибути на Донбас лише через 10 місяців після відповідного рішення Генасамблеї. Про це заявив представник України у підгрупі з питань безпеки контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук, повідомляє 112 Україна.

За його словами, миротворчих військ ООН немає, вони формуються під конкретну задачу. Потім на конкретну територію направляють групу для вивчення ситуації, після чого визначається необхідне число миротворців.

«Щодо функцій – ясна річ, що це не може бути тією нісенітницею, «охорона патрулів ОБСЄ», ніколи в історії ООН такого не було. Далі вони визначають рівень небезпеки персоналу, який термін ротації… Після вивчення на місці потім приїжджає передова місія і розробляється бюджет. Паралельно з цим секретаріат ООН працює з країнами, які можуть направити миротворців», – розповів Марчук.

Він уточнив: якщо під час нинішньої сесії Генасамблеї ООН ухвалять позитивне для України рішення, то де-факто миротворці з’являться на Донбасі не раніше, ніж через 10 місяців, а то і пізніше.

Як відомо, російська сторона спочатку домагалася, що миротворці повинні діяти лише на лінії розмежування; пізніше допустили можливість їхнього перебування і на українсько-російському кордоні, але в якості «охоронців» для спостерігачів ОБСЄ.

У лютому президент РФ Владімір Путін пішов на поступки і погодився на розміщення «блакитних касок» на всій території конфлікту, але з умовою, що Київ домовиться про це з бойовиками.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв