У Львові презентували книгу про місію України в світі

342
Книгу презентували лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок і директор центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Сиротюк

Під час 25-го Книжкового форуму у Львові відбулася презентація книги «Місія України та національні інтереси в глобалізаваному світі: візія націоналістів». Про це пише Вголос.

У книзі пропонується стратегічна дискусія про філософські підстави української геополітики, опційні моделі цілепокладання міжнародних зусиль, пошук відповіді на запитання про місце й місію України в міжнародній політиці та амбіційні прогнози «Чи здатна Україна на власний геополітичний проект».

Відповіді на ці запитання пропонують відомі науковці, публіцисти, експерти-міжнародники, політики та учасники російсько-української війни.

Також книга містить найкращі роботи Міжнародного конкурсу есеїв для молодих науковців на тему «Чи здатна Україна на власний геополітичний проект: місія України та національні інтереси в глобалізованому світі».

Юрій Сиротюк, директор недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень», автор численних публікацій у сфері геополітики та безпекових питань, організатор щорічної міжнародної конференції Бандерівські читання під час презентації наголосив, що Україна як найбільша держава Європи не може бути нікчемною геополітично.

«Націоналізм – це не минуле. Це актуальне теперішнє і майбутнє. Причому дуже потрібне майбутнє. І не тільки Україні. Вже сьогодні у всьому світі є величезний запит на націоналізм (…) Нас намагаються переконати в тому, що українці – це нація-раб. Але ми забуваємо, що наші предки руйнували найбільші в світі імперії, що наші предки побудували величезну країну, що ця країна лежить в серці Євразії. Україна може бути тільки великою. Інакше – її не буде узагалі», – зазначив Сиротюк.

За словами націоналіста, Україна зможе стати великою тільки тоді, коли до влади в державі прийдуть націоналісти: «Нас не влаштовує ситуація, яка склалася в Україні зараз. Нас не влаштовують «мінські угоди», бо це – Іловайський дипломатичний котел. Ми не хочемо, щоби нами хтось керував. Не для того наші попередники століттями боролися за незалежність, щоб в нас сьогодні цю незалежність забрали. Україна мусить бути сильною і для цього у нас є шляхи. Щоб Україна змінилася зовні – вона має змінитись всередині. Щоб Україна стала великою – до влади в Україні повинні прийти українці».

Лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок розповів, що на основі напрацювань п’ятьох Бандерівських читань, які відбуваються в Україні щорічно із 2014 року, нардепи-свободівці зареєстрували у ВРУ приблизно 30 законопроектів.

«Бандерівські читання – це не просто обмін думками, чи клуб за інтересами. Бандерівські читання – це наукова конференція, яка має практичний результат. За останні 5 років на основі напрацювань Бандерівських читань у Парламенті було зареєстровано приблизно 30 законопроетів», – зазначив очільник «свободівців».

Тягнибок також повідомив, що VI Бандерівські читання відбудуться в Києві у січні 2019 року: «Наступні Бандерівські читання матимуть важливу тему: ми проговорюватимемо питання економічного націоналізму і соціальної справедливості. Ми з’ясовуватимемо: як з погляду економічного націоналізму будувати українську економіку і забезпечувати соціальні гарантії людям, які того потребують».
За словами лідера «Свободи», напрацювання цих читань стануть основою для низки нових економічних законопроектів.

БАНДЕРІВСЬКІ ЧИТАННЯ. ЛЬВІВ. НАЖИВО

Опубліковано Телеканал НТА Субота, 22 вересня 2018 р.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв