На Донбасі вже навряд чи будуть вибори, − експерт

340
Науковий директор фонду «Демократичні ініціативи», професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» Олексій Гарань пояснив, чому питання виборів на Донбасі вже навіть немає сенсу обговорювати.

«Україні вдалося пояснити свою позицію західним партнерам, яка виявлятиметься в тому, що санкції проти Росії на наступні півроку продовжать. Питання виборів на Донбасі фактично зняте. Поки що немає навіть закону, а якщо він і буде, то має пройти бодай 2-3 місяці з моменту його ухвалення», − пояснив в інтерв’ю 24 Гарань.
За його словами, поки важко спрогнозувати ситуацію щодо цього питання протягом наступних півроку, проте, найбільш імовірно, Російська Федерація продовжить тиснути на Україну щодо особливого статусу для тимчасово окупованих територій Донбасу. Українська влада ж не здасть свої позиції – спочатку гарантування безпеки, і лише після цього – обговорення політичних питань.
«Останнім часом почали більш активно обговорювати так звану поліцейську місію Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Але тут ще багато невизначеності», − наголосив експерт.
Він нагадав, що в цьому аспекті українська сторона наполягає на можливості проведення виборів лише за умови повного контролю ОБСЄ над кордонами, виведення російських військ і техніки, забезпечення умов для вільної агітації й, найголовніше, цілковите дотримання режиму припинення вогню.

Коментарi

Коментарiв