Порошенко обурений діями Трепака щодо «чорної бухгалтерії»

218
Президент України Петро Порошенко гостро розкритикував дії колишнього першого заступника глави СБУ Віктора Трепака, який нещодавно передав до НАБУ так звану «чорну бухгалтерію» Партії регіонів.

3 червня під час прес-конференції Порошенко заявив, що ні він, він чинний глава Служби безпеки України раніше не знали про існування документів із «чорної бухгалтерії» Партії регіонів – інформує Дзеркало тижня.
«Якщо генерал Трепак мав ці документи, то як офіцер СБУ він зобов’язаний був або доповісти керівництву, або порушити справу. А потім далі визначати за статтями, хто це повинен розслідувати. Як цивільна особа він міг робити все, що завгодно – передати журналістам, передати в НАБУ. Я абсолютно переконаний, що, як кадровий співробітник СБУ, Трепак, отримавши ці документи, мав би порушити кримінальну справу», – наголосив Порошенко.
«У «чорній бухгалтерії» партії Януковича є предмет розслідування спецслужб, справа повинна була бути порушена в СБУ й надана відповідна оцінка. У такому ключі я з головою Служби безпеки не говорив. Я його запитав: чи бачив він ці документи (не знаю, чи можу я про це говорити, або не можу), але він мені сказав, що цих документів не бачив. Доля в СБУ цих документів йому невідома і він, отримавши інформацію від Трепака, мені повідомив про це. І я цих документів не бачив. Коментувати це зараз я не буду. Але мені вже відомо, що ці документи є не тільки в НАБУ. Джерело походження цих матеріалів – правоохоронні органи», – повідомив глава держави.
«Я розчарований тим, що замість того, щоб розслідувати ці документи два роки, ми використовуємо якісь валізи з компроматом. Я впевнений, що ті, хто використовує їх для цього, повинні бути притягнуті до відповідальності. Не за передачу. Але я впевнений, що оприлюднення не полегшить розслідування. Наша мета – не дискредитувати когось, а притягнути до відповідальності, і це має завершитися винесенням вироку. Я сподіваюся, що в цьому випадку саме так і буде», – підкреслив український лідер.
Нагадаємо, нещодавно колишній перший заступник глави СБУ Віктор Трепак надав Національному антикорупційному бюро України документацію, що є доказом незаконних виплат низці колишніх і чинних чиновників і високопосадовців Партією регіонів.

Коментарi

Коментарiв