Маневри на воді: Україна нарешті почала боротьбу за Азовське море

708

Морський компонент російсько-української війни продовжує набувати все більшої актуальності. Тиждень тому ми спостерігали прохід українських військових суден через Керченську протоку, а під час візиту на Генеральну асамблею ООН Порошенко «освятив» передачу Україні американських корветів. Для видання InfA експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник прокоментував рівень досягнень вітчизняної влади на цьому важливому напрямку.

В пріоритеті військово-політичної активності Києва останнім часом опинився морський напрямок. Після заяв турків та британців про готовність допомагати Україні в питанні берегової охорони в дію вступають США, передаючи українським ВМС два катери типу «Island». Звісно, до реального перебазування їх поближче до України мине ще не один місяць. Експерт зауважує – такі подарунки дещо застарілої (за мірками Пентаґону) морської техніки це звична практика у відносинах Вашинґтона із союзниками.

Катер типу «Island»

Тим часом судно «Донбас» та пошуково-рятувальний буксир «Корець» вже перекинуто до Азовського моря в супроводі американського розвідувального літака.

«Звісно, Азовське море у військово-стратегічному плані – природний капкан, з якого за несприятливої ситуації треба буде прориватися з боєм. Але це не означає, що треба скласти руки й без опору віддати наші володіння ворогу.

Ми демонструємо технічне посилення та готовність реагувати на російські провокації, що можна розглядати як один із правильних елементів відновлення системи морського флоту. Це явний моральний програш Кремля, що змушений погодитись – може, окупований Крим поки що і «їхній», зате довколишні води – наші за міжнародними угодами. А це додаткове підтвердження піратського характеру затримань цивільних суден, що прямують до Маріуполя. Втім, радіти зарано – спроба морської блокади найбільшого морського порту України на Азові лише починається, слід очікувати більш гарячої фази. Тож нехай наші перші досягнення на морі надихають на подальше посилення морських кордонів держави».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв