Олександр Кочетков: Балога допомагає Гриценку, але голосувати буде за Порошенка

255
Олександр Кочетков, політолог

З цікавістю прочитав інтерв’ю Віктора Балоги на УП. Тому що між рядків там значно більше, ніж в самому тексті.

Нагадаю, хто такий Балога, крім того, що він колишній глава АП Ющенка.

Останні 4 роки Віктор Балога – «смотрящий» за Закарпаттям, тому що одразу після обрання ПОП вони домовилися, що Балога своїми можливостями (зокрема і парамілітарними) припиняє місцевий сепаратизм, а Порошенко не лізе в його справи, зокрема щодо контрабанди лісу, бурштину, сигарет й іншого.

Але Балога хитрий: він сепаратизм НЕ присікає, а контролює. І якщо хтось вважає, що угорські паспорти на Закарпатті роздають без відома Балоги, то це безпросвітна наївність: просто Віктор Іванович готує позиції на після виборів.

Тепер про те, на що він натякнув.

Він не бачить варіантів виходу Гриценка до другого туру інакше, крім як в об’єднанні з Вакарчуком і Садовим. Це не новина, це давня ідея Сороса-Пінчука. Але в цьому тріумвіраті, збиранням якого зараз зайнятий Балога, на посаді президента бачиться зовсім не Гриценко, а Вакарчук! Відповідно, Гриценку дістається прем’єрський пост, а Садовому – спікерський. Але з урахуванням того, що прем’єр зіткнеться з жахливими наслідками правління Порошенка-Гройсмана, то цю розпечену посаду партнери будуть відштовхувати від себе.

Тобто, Анатолію Гриценку, для якого нинішні президентські вибори – лебедина пісня, Пінчук із Соросом пропонують відмовитися від рожевої мрії і так і залишитися «першим непрохідним»? Маю великі сумніви в його готовності.

Натомість на спікера при президенті Гриценку не піде Вакарчук – в Раді він і депутатом одразу засумував, а тут – розрулювати балаган з 450 музикантів без голосу і слуху… Про Славка-прем’єра ніхто навіть не заїкається. Як зауважив тертий Балога, навіщо нам керівник, який не вміє резолюцію накласти?

А інша частина інтерв’ю – це незграбні спроби Балоги опустити Юлію Тимошенко: «ширку» згадав, про «схожість» ЮВТ і ПОП згадав… Але голосувати у другому турі Балога має намір за Порошенка, так і заявив.

Таки ЮВТ їх всіх неабияк налякала. Точніше, не вона сама – Балога підкреслює, що у нього з нею нейтрально, а ідеї корінного зламу всієї системи влади через Суспільний договір. Тому що в новій системі для балог і їм подібних місця просто немає. В країну, яка успішно розвивається, люди прагнуть приїхати, а не втекти цілими регіонами, «смотрящиє» не потрібні.

Чим більше несимпатичних мені людей виступає категорично проти, тим твердіше мій намір максимально просунути СД і Конституцію на його основі як єдину ефективну альтернативу нинішньому кругообігу лайна у владі.

Джерело: Олександр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв