Віктор Лешик: Чому Македонія привертає до себе інтерес ключових гравців світової геополітики

361
Віктор Лешик, журналіст

«Із малого гірчичного насіння виростає велике дерево». Або трохи ширше про Македонію. Чому ця маніпусінька балканська країна привертає до себе такий скажений інтерес ключових гравців світової геополітики? Ні нафти, ні газу. Ні великої історії, ні великого населення. Уламок Болгарії? Греції? Сербії? Чому такий ажіотаж?

Та тому що Македонія – це символ, що не має зараз цивілізаційного забарвлення. Щось схоже на стволові клітини у мікробіології. З таких нейтральних клітин може вирости клітина нервової системи, може печінки, а може і шкарлупа на брудних ступнях… Македонію кожен хоче перетворити на свій символ-клітину. НАТО – просування євроатлантичної концепції вглиб Балкан і тим піддтвердження життєздатності цього клубу. ЄС – після BREXIT потрібно щоб хтось туди дуже хотів (але не Україна, бо занадто велика для символу). А для Путіна відмова Македонії від НАТО і ЄС стала б підтвердженням росту його впливовості і набуття популярності ідей новоконсерватизму.

Референдум за перейменування Македонії на Північну Македонію через низьку явку вчора провалився. А отже все зараз в руках професійних продажних (не менше від українських) македонських політиків. Символ чекає свою барву.

Джерело: Viktor Leshyk

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв