Юрій Касьянов: Скандали і локшина на вуха – уся суть нашої псевдодемократії

329
Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

Автократія або демократія? Або просто диктатура?..

Яка форма правління підходить Україні, і яка сьогодні нам просто необхідна?.. Ну, однозначно, демократія, скажете ви. Тому що українці волелюбна нація, тому що ми ніколи не мали свого національного авторитарного правителя (недовгі, які зазнали фіаско, проби не беруться до уваги), тому що ми йдемо в цивілізовану Європу, і тому що ми відрізняємося від Росії…

Ми пишаємося тим, що живемо в демократичній країні, в якій проходять справжні вибори (одних кандидатів у президенти у нас вже під двадцять штук), що у нас незалежні ЗМІ, що є опозиція, і реальні партії, і працює парламент… Але чи це так?..

Жоден кандидат у президенти не може пробитися в ефір «незалежних» ЗМІ, поки їх господарі цього не дозволять. Офіційна «опозиція» підіграє владі, граючи в «доброго» і «злого» поліцейського. «Реальні» партії сильно змахують на мафіозні клани зі своїми донами і донихами на чолі. Скандали, компромати, викриття, нескінченні обіцянки, телевізійна локшина і вибори без вибору – ось і вся суть нашої псевдодемократії. Чи керує дійсно народ державою? Звичайно ж, ні. Навіть ніяково ставити таке запитання…

Чи можуть демократія, демократичні інститути або механізми хоча б теоретично стати по-справжньому демократичними? Можуть. Але не за допомогою демократичних механізмів, які сьогодні тільки імітують демократію.

Демократії сьогодні немає. Під прапором «демократії» країною керують два десятка найбагатших сімей за допомогою трьох тисяч управителів, що маскуються під політиків, депутатів, поліцейських, есбеушників, військових, митників… Вони керують засобами масової інформації, парламентом, урядом, судами, прокуратурою… Ви знаєте якийсь інший, не хірургічний спосіб зміни усталеного порядку речей? Я – ні.

Джерело: Юрій Касьянов

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв