Соціологи констатують поліпшення ставлення українців до «братського» народу

1840
У Росії кількість позитивно налаштованих до України опитаних громадян не змінилась і складає 33%

Київський міжнародний інститут соціології та російський «Левада-центр» провели спільне дослідження та з’ясували, що з лютого поточного року кількість позитивно налаштованих до Росії українців збільшилася. Крім того, ставлення населення України до РФ з 2008 року залишається кращим, ніж ставлення росіян  до України.

Під час опитування українцям ставили запитання «Як Ви загалом зараз ставитеся до Росії?», а росіянам «Як Ви загалом зараз ставитеся до України?».

«В Україні у вересні 2018 року добре або дуже добре ставляться до Росії 48% українців, погано або дуже погано – 32%, 19% – не визначилися», – повідомляють у КМІС.

«У Росії добре або дуже добре ставляться до України 33% населення, погано або дуже погано – 56%, 12% – не визначилися», – додають дослідники.

Крім того зазначається, що ставлення опитаних українців до Росії  суттєво залежить від регіону – на Заході позитивно ставляться до Росії 31% опитанних, в Центрі – 44%, на Півдні – 62%, на Сході – 70%.

У КМІС додали, що у порівнянні з даними ставлення українців до Росії у вересні 2017 року, то кількість позитивно налаштованих громадян України впродовж року зросла з 37% до 48%.

На думку гендиректора інституту соціології Володимира Паніотто, покращення ставлення українців до Росії пов’язане зі ставленням до простих росіян. Водночас у Росії думка не змінюється через вплив ЗМІ – в РФ негативна інформація щодо України подається узгоджено й цілеспрямовано, тому громадська думка більш керована.

Київський міжнародний інститут соціології провів опитування громадської думки з 8 по 23 вересня у 109 населених пунктах (PSU) в усіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим. Методом інтерв’ю опитано 2026 респондентів.

Опитування у Луганській та Донецькій областях проводилося лише на підконтрольній українській владі території.

«Левада-центр»  проводив опитування в період 20-26 вересня 2018 року. У дослідженні взяли участь 1600 росіян.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв