Карл Волох: Російський машині пропаганди усе важче підтримувати ілюзію царя-переможця

367
Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

Воістину дивно і химерно складається доля Путіна на російському троні. Перші років 13 (не будемо формалістами, додамо сюди і Мєдвєдєвскій період) він ішов, практично, від перемоги до перемоги. Тактичні невдачі, як 2004 року з Україною, його робили тільки зліше і нахабніше. Йому сходило з рук все – порушення маси підписаних міжнародних договорів, прямі військові агресії, відключення європейських країн від газу взимку і багато іншого. Дивно, як сіренький нікчемний чоловічок, що просувався в попередню кар’єру виключно за рахунок підкресленої відданості, смирення і демонстративної відсутності честолюбства, раптом перетворився на справжнього національного лідера і тріумфатора (цікаво б зрозуміти, чи тільки в нафтогазових суперприбутках тут справа).

До 2013-2014 років проблеми, що накопичилися в економіці, вже відчувалися, але це не завадило йому прийти до превеликого тріумфу – Криму і неймовірної популярності у народу. Але ця перемога стала і початком суцільної низки його поразок – фортуна, здається, надірвалася, витягаючи його на вершину світу. І з тих пір ВВХ переслідують майже суцільні невдачі і провали. Рідкісні успіхи, на кшталт військової перемоги в Сирії або Мундіалю (а навіть і стрибок нафтових цін), нічого, за великим рахунком, не змінюють – економіка стагнує, рівень життя населення знижується, міжнародний престиж іще більше, ракети і супутники падають, санкції посилюються, шпигунські мережі паляться, суди програються і т. п. А тут іще й Томос наспів. І найдосконалішій в історії пропагандистській машині стає усе важче підтримувати у населення ілюзію царя-переможця і величі країни.

Загалом, якби я вірив у провидіння, то вважав би, що такий був його план порятунку планети від останньої анахронічної імперії.

Джерело: Карл Волох

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв