Угорські претензії до України підживлює подвійна гра вітчизняних політиканів – експерт

468

Конфлікт на Закарпатті набирає обертів. Справа дійшла до екстрадиції українського посла. Для видання InfA експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник прокоментував, що створює найбільшу загрозу стабільності західних кордонів України.

Експерт зауважує, що український суверенітет на Закарпатті угорська влада давно піддає сумніву, підкріплюючи це «переконливим аргументом» – масовою роздачею своїх паспортів. Нині це переросло у скандал, однак це триває вже десятиліттями. Особливо активно – останніми роками, з огляду на агресивну лінію Орбана і образ України як слабкого гравця.

«Насправді не все так погано. В Угорщини маленька армія і неспівставний людський ресурс (10 млн проти 40). Але вони грають на слабкості й нерішучості нашої влади, закидаючи абсурдні звинувачення мало не в підготовці етнічних чисток у районі Берегового.

А тепер – про реальні загрози. Головний чиновник Закарпаття Геннадій Москаль публічно висловлює незгоду з «різким курсом» Києва, маніпулюючи поняттям «правового поля». Варто підкреслити: це не представник місцевого самоврядування, а особа, призначена центральною владою. Чому його досі не звільнили? І це попри всі звинувачення у корупції, зокрема коли він очолював Луганську область. А колись він керував Кримом, і якась частина провини за втрату реального контролю над півостровом лежить і на Москалі. Можливо, мають місце певні домовленості з місцевими кланами, адже Закарпатська область – це ж колись вотчина СДПУ(о)…

В будь-якому разі, якщо невдовзі не призначать нового очільника облдержадміністрації – це буде дуже тривожним дзвінком. Закарпаття йде кримським шляхом. На відміну від Польщі, яка вже думає про деескалацію конфлікту, Будапешт далі йтиме на загострення – аж поки ми не відновимо реальний суверенітет над нашими територіями».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв