Олександр Охріменко: Два роки в Україні не було справжніх реформ

315
Експерт у галузі економіки Олександр Охріменко констатував, що протягом двох років влада фактично не виконала жодних своїх обіцянок, крім підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

В інтерв’ю 24 експерт наголосив, що протягом двох років в Україні так і не відбулося обіцяного підвищення заробітних плат або поліпшення інвестиційного клімату. Більше того, на це немає навіть натяку.
«Те ж саме можна говорити про податкову, пенсійну реформи. Нічого не зроблено. Щодо податкової − це не реформа. Бізнес, як і раніше, скаржиться з приводу корупції, що неможливо нормально платити податки. Введення Кабміном так званих ПДВ-рахунків (суб’єкти господарювання перевели на відшкодування податку на додану вартість через спеціальні рахунки) – просто розорили бізнес. Бізнес просив, щоб був захист від фіскальних служб, але уряд так нічого і не зробив цього», – підкреслив Охріменко.
На його думку, протягом двох років в Україні навіть погіршився інвестиційний клімат: «В Україну не те, що закордонні інвестори, навіть вітчизняний бізнес не хоче вкладати кошти. Всі сидять в офшорах. Навіть олігархи взяли паузу. Посилився податковий тиск. Всі скаржаться, що податківці порушують усі закони, вимагають доплати. Як тільки бізнес все висвічує, податківці приходять і його розоряють».
Економіст також зазначив, що за цей період в державі лише зріс рівень корупції попри гучні заяви щодо боротьби з цим явищем. Зокрема, бізнесмени скаржаться на шалений рівень хабарництва в податковій структурі.
«За винятком обраних осіб, які мають «дах», всі інші платять офіційні і неофіційні податки. Всі заявляють, що корупція ще більше, ніж два роки тому», – констатував Охріменко.

Коментарi

Коментарiв