Віктор Небоженко: Заморожена Україна

363
Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Після чудового, мужнього і чесного Майдану-2014, потужного сплеску надій на майбутнє і масового ентузіазму Україна до 2018 року, несподівано для себе, виявилася на краю глибокої прірви. За ці кілька нещасних років країна раптом опинилася між трагедією і катастрофою. Рідкісний випадок в історії Європи. Парадоксальний стан цілої країни, який триває вже кілька років. Ми – «заморожена Україна». Ми не можемо рухатися вперед, бо цьому люто і успішно чинить опір олігархічна влада, висмоктуючи з України останні соки, але стояти на місці, занурюючись у трясовину, теж вкрай небезпечно. І ми не знаємо – це історичний тупик або маятник Фуко.

Тому зараз в України є три проблеми.

1. Влада переконана, що населення України слабе, безпорадне і з ним можна робити що завгодно. Від занурення в злидні до постійної жахливої ​​брехні, маніпулювання і позбавлення майбутнього цілих поколінь. У замороженому стані з Україною можна робити що завгодно.

2. Це дійсно, так. Ми слабкі, безпорадні та розгублені. Минуле, що вічно триває і приходить до нас в різних виглядах, замінило нам живу, динамічну сучасність і сильне майбутнє. Це не застій, а трагедія цілої країни, яка не почувається живою.

3. Зміни в країні відбудуться несподівано і для пануючої влади, і населення України. Але все це несе не тільки нові шанси для України, а й нові небезпечні проблеми, з якими вона раніше не стикалася.

Джерело: Виктор Небоженко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв