Майже половина українців вірить у повернення Криму під контроль Києва

308
Більшість громадян вважає неприйнятним пропозицію «обміняти» Крим на Донбас

48% громадян України вважають реальним повернення контролю української влади над нині окупованим росіянами Кримом, 36% – не вірять у таку можливість. Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Центром Разумкова.

Найбільше в повернення Криму вірять мешканці Заходу (65%) та Центру країни (54%), не вірять – жителі Сходу та Півдня (по 51%).

Водночас лише 5% вважають, що повернення Криму можливе у найближчій перспективі (у травні 2016 року таких оптимістів було 22%).

Згідно з дослідженням, переважна більшість (69%) населення України вважає, що Крим має й надалі залишатися частиною України.

Підтримують існування Криму як окремого державного утворення 12%, а належність до Росії визнають 4%.

Більшість населення України (66%) вважає неприйнятним пропозицію «обміняти» Крим на Донбас, тобто визнати анексований Крим російським «в обмін» на відхід Росії з окупованих територій Донбасу. Підтримують такий «обмін» 16%. Найбільш категорично налаштовані проти подібного варіанту встановлення миру на Заході (81%) та у Центрі (77%).

«Проти такого варіанту переважно налаштовані й на півдні (56%) та сході (41%), проте у цих регіонах певна частина жителів згодні з тим, що «треба погоджуватися на будь-які пропозиції, які приведуть до миру, навіть за рахунок Криму» (23% на Півдні й 18% на Сході)», – зазначають соціологи.

Водночас лише 34% населення згодні підтримати відновлення фінансових дотацій для Криму з Держбюджету в разі його повернення до складу України, не згодних на дотації – 49%.

Особисту готовність фінансово підтримати ті чи інші програми, спрямовані на інтеграцію Криму до України, висловили 22% громадян, найбільше – у західному регіоні (29%), найменше – на півдні (10%).

Опитування проходило з 16 по 22 серпня у всіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв