Пріоритетом для НАБУ є чинна влада, – Ситник

275
Глава Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник розповів про стан розслідування найбільш резонансних справ протягом року і наголосив, що пріоритетом для відомства є чинна влада.

В інтерв’ю Правовому тижню Ситник зазначив, що відомство досі не ухвалило остаточного рішення щодо справи Ігоря Кононенка й колишнього міністра економічного розвитку й торгівлі Айвараса Абромавичуса, хоча Антикорупційний прокурор Назар Холодницький раніше повідомив протилежне. 
Крім того, глава НАБУ поділився своїми думками щодо офшорних скандалів, у яких фігурують імена багатьох українських високопосадовців: «В Україні хвиля популізму не тільки не спадає, вона зростає. Саме тема офшорів перетинається з темою популізму. Чому? Тому, що має місце певна маніпуляція. Сам по собі офшор не є злочином. Якщо чиновник має офшор, і не задекларував його, то, звичайно, це порушення антикорупційного законодавства. Ми дивилися ці офшори, там немає руху коштів по офшорних рахунках. Фактично діяльність цих офшорів не здійснювалась протягом тривалого часу».
Зокрема, Ситник прокоментував причетність до офшорів міністра фінансів України Олександра Данилюка: «Те, що він  не вийшов зі складу засновників чи не задекларував щось, це його проблеми. І це дійсно порушення антикорупційного законодавства. Хоча й некримінальне. Водночас є офшори, з якими ми стикаємося майже у кожному антикорупційному розслідуванні. І міжнародні правові доручення якраз стосуються цих офшорів. У мене особисто до офшорів негативне ставлення, оскільки їхнє існування ускладнює розслідування. У нас є цікаве кримінальне провадження щодо використання цих офшорів при здійсненні кримінального правопорушення. Дуже багато українських банків, які припинили існування, вивели кошти через іноземні банки в ті самі офшори. В тому числі кошти, які виділяли на рефінансування цих банків. Тобто, щоб врятувати банки, через іноземний банк кошти виводилися в офшори. Це якраз приклад схеми, де є певні ознаки кримінального правопорушення».
Очільник антикорупційного відомства також розповів про стан розслідування «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, що у травні цього року вибухнула черговим скандалом. Деякі журналісти вже охрестили цю справу «Ukrainian papers», оскільки вона нагадує масштабний офшорний скандал, відомий як «Panama papers».
«27 травня НАБУ отримало заяву, 30 травня ми почали кримінальне провадження на підставі цих матеріалів. Вони самі по собі представляють бухгалтерські відомості із зазначеною сумою і підпис особи при отримані тієї суми. Хочу зазначити, що я не зовсім зрозумів вчинок Віктора Трепака, який є чинним працівником СБУ. У нас вже був негативний прецедент, коли ми хотіли спрацювати оперативним шляхом по «кіотським грошам», а вийшло так, що затримали перших підозрюваних лише зараз. Публічність виступів у цій ситуації позбавила нас певних оперативних можливостей. Вся інформація потрапила у публічний простір. Усі співучасники злочину викинули всі документи, скинули всі телефони. Розслідування затягнулось тільки через те, що певні можливості були втрачені. Те саме зараз відбувається з цими матеріалами. Замість того, щоб надати документи НАБУ і сприяти розслідуванню, людина йде спочатку до ЗМІ, дає інтерв’ю, розповідає про певні прізвища, а потім іде до нас. Певні прізвища вже названі в заявах народних депутатів. Підозрювані вже попереджені, вони знають, що щодо них відкриті кримінальні провадження. Називати конкретні прізвища ми не будемо, але попереднє вивчення цих матеріалів дає право вважати, що судова перспектива там є», − повідомив Ситник. 

Коментарi

Коментарiв