Більшість українців вважає вплив Росії на Україну негативним

214
55% вважають позитивним вплив на Україну Євросоюзу

75% громадян вважають вплив Російської Федерації на Україну негативним і лише 8% дотримуються протилежної думки. Про це свідчать результати соцопитування, проведеного фондом Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва.

«Перевага незадоволеності російським впливом має місце у всіх регіонах нашої країни, але більшу одностайність щодо цього демонстрували жителі Заходу (93% яких обрали негативні оцінки) та Центру (79% негативних оцінок), тоді як на Сході та Півдні негативне бачення продемонстрували 56% та 58% відповідно»,  йдеться у повідомленні.

55% вважають позитивним вплив на Україну Євросоюзу, негативну оінку дали 29%.

Найбільш позитивно оцінюють вплив ЄС у Західному (78% позитивних оцінок) та Центральному  (51% позитивних оцінок) регіонах. Натомість на Сході співвідношення позитивних та негативних оцінок є приблизно однаковим (42% та 41%), тоді як на Півдні має місце перевага негативного бачення (48% проти 30% позитивних оцінок).

Позитивна оцінка впливу на Україну з боку США також переважає над негативною (44% проти 36%). Щодо регіональних відмінностей, то вони також відповідні: позитивні оцінки впливу США дали 68% мешканців Заходу, 48% –  Центру, 27% –  Сходу та 23% – Півдня.

Загальнонаціональне опитування населення проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із Київським міжнародним інститутом соціології 16–28 серпня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Всього опитано 2041 респондент віком  від 17 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв