Експерт спростував можливість масштабної ескалації на Донбасі

323
Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський прокоментував можливість масштабної ескалації конфлікту на Донбасі й умови для розвитку такої ситуації.

ВВС нагадує, що у травні поточного року внаслідок обстрілів бойовиків так званих ДНР і ЛНР на тимчасово окупованому Донбасі загинуло 28 українських військовослужбовців, іще більше ста було поранено. На початку місяця було зафіксовано відносне затишшя, яке пізніше змінилося загостренням конфлікту.
Незважаючи на це, Сунгуровський впевнений, що можливість масштабної ескалації на Сході буде реалізована лише в разі переходу в наступ російських військ, проте нині конфлікт є лише боями місцевого значення.
«Широкомасштабна ескалація − це, грубо кажучи, перехід у наступ. А поки триває розвідка сил і засобів оборони, виявлення слабких ділянок. Масштабна ескалація можлива за участі російських військ. Адже тих сил, які перебувають на території «ДНР/ЛНР», недостатньо для того, щоб подолати оборону Збройних Сил України. Це не наступальне угруповання. А ось наступальним воно може стати, коли туди зайдуть Збройні Сили Російської Федерації з авіацією, артилерією і таке інше», − наголосив експерт.
За його словами, якщо цього не вдасться досягнути за допомогою політичних методів, буе можливим розвиток силового сценарію. Поки відповідно до всіх ознак російська влада не відкидає такого варіанту.
Крім того, на думку фахівця, Кремль може змінити своє рішення щодо ескалації конфлікту на Донбасі за певних обставин напередодні виборів до Держдуми у вересні поточного року. 
«Із розрахунками на можливість силового варіанту і заплановані великі навчання «Кавказ-2016», під приводом яких до кордонів України можна стягнути достатньо велике угруповання військ», − допустив Сунгуровський.

Коментарi

Коментарiв