Лариса Ніцой: Українська мова реально рятує життя

532
Лариса Ніцой, письменниця

Останнім часом багато їжджу. Люди хочуть української України. Люди хочуть української мови всюди. В освіті, на телебаченні, в обслуговуванні. ВСЮДИ. Як спраглі, які в пустелі нарешті допалися до криниці.

Шепетівка. Мовний форум. На трибуну запрошують захисника Донецького аеропорту, місцевого з Хмельниччини, Назарія Чепка. Чекаю великого кремезного бійця. Виходить молодий хлопчина. Боже, дитина, це ж скільки йому було в Донецьку?..

– Мова – уніформа будь-якого українця. – каже Назарій. – Я хочу запитати в українців, у чиїй уніформі ви ходите?

Зала завмирає.

– Я хочу запитати в бійців, які висловлюються проти української мови: «Я заваєвал свайо право гаваріть на русскам». Я хочу запитати в них: «ЗА ЩО ВИ ВОЮЄТЕ?»

Ви воюєте за Україну чи проти путіна? Якщо ви воюєте за Україну, то її невід’ємним складником є українська мова. Якщо ви воюєте за Україну – ви не будете проти української мови, а, навпаки, будете вчити і переходити на українську.

Якщо ж ви воюєте проти путіна, то так і кажіть: «Ми воюємо в Україні за рускій мір без путіна, ми воюємо НЕ за Україну. Називайте речі своїми іменами!»

Українська мова реально рятує життя. І в мене так було. Суне колона і ти не знаєш, хто це. Знімаєш затвор, щоб стріляти, знаючи, що і тобі кінець – і раптом чуєш українську мову…

Зала вибухає аплодисментами.

Ні, це таки не дитина. Це воїн. ВОЇН, за спиною якого мені спокійно за майбутнє України.

 

Коментарi

Коментарiв