Росіяни стали більше ненавидіти українців – соціологія

338
Соціологи характеризують ситуацію в РФ як «латентну агресивність»

У Росії посилились антиукраїнські й антиіммігрантські настрої, а загальне ядро ​​ксенофобів становить 8-15% дорослого населення. Про це заявив глава «Левада-центру» Лев Гудков, пише російський Інтерфакс.

За його словами, в Росії антикавказькі установки поступилися місцем антициганським й антиіммігрантським настроям. Особливо це стосується ґастарбайтерів із Середньої Азії, расистських установок щодо китайців і чорношкірих, а також помірних античеченських настроїв.

Також Гудков заявив, що в РФ виросли антиукраїнські настрої.

Він пояснив, що в цілому, після розпаду СРСР, рівень масової ксенофобії в РФ істотно піднявся.

«Останній сплеск етнонаціональної напруженості припадає на 2013 рік», – сказав Гудков і додав, що причиною цього стала «конфронтація» з Європою. Іншою причиною він назвав війну на сході України, що її спричинила російська агресія.

Глава «Левада-центру» також заявив, що в цілому в РФ антисемітські настрої залишаються на колишньому «низькому» рівні.

«Ядро ксенофобів становить від 8 до 15 відсотків дорослого населення, збільшуючись до 20 відсотків в моменти гострих соціальних криз», – додав він.

За його словами, також в РФ є 20-30 відсотків населення, які поділяють расистські гасла. Такі громадяни, за словами Гудкова, готові схвалити репресивні заходи щодо мігрантів або осіб інших національностей з боку держави.

Ситуацію в Росії він охарактеризував як «латентну агресивність, яка може стати відкритою агресією, якщо буде забезпечена національна мобілізація».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв