Петро Олещук: Чому Вакарчук і Зеленський популярніші, ніж «професійні політики»

209
Політолог Петро Олещук

Отже, нові рейтинги, отже, нові дані про популярність Зеленського та Вакарчука.
Звісно, можна іронізувати, що лідер «Кварталу» за ними вже виходить до другого туру, а його «співаючий колега» не так далеко відійшов.

Але це інформація до роздумів. Чому люди, які не асоціюються з політикою, та ще не оголосили по якісь політичні амбіції, вже мають більшу популярність, ніж «професійні політики»?

Відповідь проста і складна.

Очевидно, це зразок антисистемної позиції та протесту з боку громадян, які втомилися від ситуації постійного «вибору без вибору».

Ну, себто, коли тобі «на вибір» підсовують два абсолютно ідентичних продукти одних і тих самих політичних технологів, і істерично закликають підтримати одного з них. Мотивуючи це тим, що інший – «агент Кремля». І ти інтенсивно намагаєшся збагнути, чому саме оцей – «агент», а той інший – «не агент». І яка, власне, між ними різниця?

Антисистемний протест може бути різним. Від ігнорування виборів, і до малювання чогось у бюлетенях. Ну, а хтось голосує за «артистів розмовного жанру».

Тобто це насправді діагноз політичній еліті, яка у своїй закритій касті не має надійних каналів зв’язку з реальністю, яка поза їх палацами, і має уявлення про життя українців десь на рівні уявляення середнього українця про життя при дворі султана Сулеймана в Стамбулі.

Ми можемо відкидати зараз всі ці дані, і іронізувати, але що, ви не знаєте реальних настроїв?

Джерело: Петро Олещук

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв