Україна втратила довіру ЄС, − Le Figaro

198
Війна на Донбасі наближається до замороженого конфлікту, оскільки ні українська, ні російська стороні належним чином не виконують положення Мінських домовленостей. Російська Федерація так і не вивела свої війська, а Україна навіть заявила про випробування останніх військових розробок РФ на бійцях ЗСУ. Тим не менше, через затягування реформ українською владою ЄС втрачає єдність у питанні санкцій проти Кремля.

Цілий місяць новенькі безпілотники скидають бомби на нашій території. Російська армія змінила бойову тактику, − зазначив у коментарі французькому виданню Le Figaro український чиновник, який побажав залишитися анонімом.
Оглядач видання наголошує, що нині гостро стоїть питання щодо виборів на Донбасі, оскільки РФ і Україна зовсім по-різному бачать умови їх проведення. Зокрема, українська влада боїться, що Кремль може використати ці вибори у своїх інтересах і дестабілізувати ситуацію в усій державі, в той час як у ній активно запроваджують реформи. Уряду й парламенту вже вдалося зробити значний прогрес, проте повноцінно реалізувати зміни не дозволяють періодичні політичні кризи. Останню з них врегулювали після призначення нового глави Кабінету Міністрів Володимира Гройсмана, проте поки невідомо, якою мірою йому вдасться активізувати роботу над реформами. 
Також зазначено, що вже найближчим часом Європейський Союз розгляне питання щодо продовження санкцій проти Російської Федерації.
Росіяни не виконали навіть першого етапу – відведення військ і озброєнь. Тому санкції не можна просто скасувати. Подобається нам це чи ні, − наголосив у коментарі виданню німецький експерт «Центру Карнегі» Ульріх Шпек.
Тим не менше, європейські лідери все частіше почали висловлювати свою підтримку скасування санкцій проти РФ. Зокрема, нещодавно міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр зазначив, що продовжувати чинність обмежень стає все складніше.
Через вагання, які вона демонструє в Мінському процесі і на шляху реформ, Україну більше не вважають «найбільш старанним учнем», який виконує всі умови, тому ЄС уже більше підкорюють настрої щодо скасування санкцій, − констатував експерт.

Коментарi

Коментарiв