Кирило Сазонов: Що б сталось, якби реалізувались обіцянки популістів

228
Кирило Сазонов, політолог, блогер

До маніпуляцій, хитрощів, навіть прямої брехні політиків я намагаюся ставитися, як до погоди. Спокійно і без нервів. Ну, брешуть, маніпулюють, дають нездійсненні обіцянки. Така робота у людей. Дратують їхні щирі шанувальники, які вірять в будь-яку популістську маячню – про низькі тарифи, ковбасу по 2-20, газ власного видобутку та долар по вісім. Вірять і щиро захищають кумирів, які їм не дадуть нічого крім обіцянок. Тому що єдина обіцянка, яку можна виконати, звучить просто – нам ще довго буде важко і боляче. Але хто ж проголосує за таку обіцянку? Ось і виходять люди на мітинги за низькі тарифи, на акції за зарплату в 7700. Очі горять вірою – і я зараз не про одного «обіцяльника» кажу – їх вистачає.

І ось мені так хочеться підтримати популістів та їхніх довірливих прихильників, але за однієї умови – щоб можна було зберегтися, як у комп’ютерній грі. І ось вже у нас тарифи копійчані, зарплати стартують від тридцяти тисяч гривень, всі щасливі… Потім (МВФ розвернувся і пішов, і за ним інші) – раз і гривня по сто. Завтра по сто двадцять. І бюджетних грошей на покриття тарифів вже немає. А свій видобуток вугілля і газу загинається, тому що зарегулювали, придушили ціною і розполохали потенційних інвесторів. А «мирний план» з поверненням ОРДЛО виявився пасткою, і ось у нас вже спалах сепаратизму в трьох регіонах, поліція і Нацгвардія не справляються, армія, озвірівши від таких новин, просто не може зрозуміти, де головний ворог.

У Раді Савченко і Бойко разом ухвалюють потрібні Мордору закони. І ми сидимо – грошей, як в дев’яності купонів, повно, але за курсом середня зарплата інженера 10 баксів. Пенсії – три бакси. Підприємства закриваються, тому що їх душать адмінресурсом, а інакше не вміють. І ось тут, коли вчорашні прихильники багатьох політиків заплачуть, я б сказав: «Але ж вас попереджали». І повернув всіх у 2018 рік з останнім збереженням гри. Порозумнішали. Але життя не гра, зберігатися не виходить. Значить, за всі помилки доведеться платити.

Джерело: Кирилл Сазонов

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв