Уряд Гройсмана обрав зовсім неправильний шлях, – експерт

234
Колишній міністр палива й енергетики України Олександр Гудима прокоментував заяву чинного міністра фінансів Олександра Данилюка про те тенденцію до зростання витрат на субсидії, що спричиняє серйозне навантаження на державний бюджет.

«Уряд Гройсмана обрав зовсім не той шлях. Вони планують допомогу «Укргазвидобуванню», хочуть збільшити видобуток газу. Хоча є інший, ефективніший варіант – кошти, які можуть отримати від підвищення цін, витратити на енергоощадність, щоб зменшити споживання газу», – наголосив у коментарі Слову і Ділу екс-міністр.
За його словами, в цьому питанні є дві головні лінії. Відповідно до однієї з них, яку веде Гройсман, – збільшувати видобуток газу, який є дуже дорогим, і спрямовувати його в довготривалі проекти, оскільки, щоб збільшити видобуток хоча б на 2 мільярда кубометрів, потрібен далеко не один рік.
«Відповідні кошти можна спрямувати на населення через дешеві кредити, щоб люди розуміли, що держава дає позику під 5%, а це значно менше, ніж комерційні кредити. Ці кошти можна вкласти, наприклад, в утеплення, але люди, які сидять на субсидіях, відірвані державою від розуміння того, що можна зменшити енергоспоживання свого житла», – зазначив експерт.
Згідно зі статистикою, близько 60% будь-якого дев’ятиповерхового будинку у столиці чекають на субсидії. На думку фахівця, якщо йтиметься про допомогу на утеплення будинку, вони не змінять свою позицію й не братимуть участі в цьому проекті.
«Таким чином уряд Гройсмана перекреслює проекти, які могли б мати ефект. Тим більше, він і сам не знає у скільки разів більше буде потрібно коштів на субсидії, що значно ускладнює ситуацію.

Коментарi

Коментарiв