Олександр Солонько: Попри резонанс із загибеллю Гандзюк не буде жодних відставок

189
Політичний аналітик Олександр Солонько

«Правозахисники вимагають відставки Авакова і Луценка через убивство Гандзюк». Воно то правильно. І без того була купа причин, через які їх треба було давно на смітник відправити. Подібні речі мають звучати і все таке. Єдине, що Аваков і Луценко певно регочуть, читаючи такі заголовки.

Уявіть, що вас гамселить табуреткою по голові рецидивіст, який знає, що йому за це нічого не буде. А ви йому в цей час погрожуєте Кримінальним кодексом. Ви його хоч весь на пам’ять завчіть, а він вас не врятує від розкроєного черепа. Бо рецидивіст знає, що його «подвиги» покриває місцевий корумпований поліцейський чи прокурор. Бо він їм приносить цілком реальну користь там, де не хочеться руки бруднити.

Особливо це все безглуздо, коли табуретка опускається на вашу бідолашну голову бо тому ж таки поліцейському чи прокурору це має полегшити життя. А ви й далі погрожуєте, що заяву в поліцію напишете. Тільки дехто з неї лише посміється, а провадження, яке за нею відкриють, закриють через місяць від сили.

Не буде відставок цих людей. Попри резонанс, очевидні гріхи органів дізнання, реакцію за кордоном. Не буде.

В них інша логіка, інші стимули, інші страхи. Посади вони займали в результаті інших процесів і цілі мають такі, що навіть смерть тисячі найвідоміших активістів цих цілей не змінить.

А про саму систему і людей, які її цементують, взагалі навіть не варто сподіватися. Заяви цих стаєнь не вичистять. А там не просто бруд, але бетон. Думаю, процес має і з верхів і низів і зсередини самої системи йти. Та й то ще не відомо чим закінчиться. Тут і зміна свідомості громади треба, і зміна влади (не лише облич) і розуміння для ланок системи, що хитаються, що є сила на цю силу.

Джерело: Олександр Солонько

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв