Порошенко допустився помилок при призначенні членів ЦВК

296
Директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко виявив помилки у процедурі призначення нових членів ЦВК Президентом України Петром Порошенком.

У коментарі 24 Небоженко зазначив, що при призначенні нових членів Центральної виборчої комісії Президент повинен ознайомити з цими кандидатурами суспільство. Тобто, має відбутися своєрідний тендер.
«ЦВК грає набагато більшу роль, ніж просто технічний орган. Це арбітр по великих політичних конфліктах, які виникають під час виборів. Там повинні бути люди, яким би довіряли і яких би знала громадськість. Тому Адміністрація Президента повинна була представити для обговорення громадськістю велику кількість матеріалів», − наголосив соціолог.
Він також наголосив, що, коли цього не потрібно, влада організовує обговорення навіть із найдрібніших причин. Наприклад, ідеться про арешт першого заступника глави Миколаївської ОДА, якого Служба безпеки України впіймала на хабарі.
«Все це відбувалося шумно. А ось із призначенням нових членів ЦВК в Адміністрації Президента мовчать. Це неправильно. Нам знову продають кота в мішку. Можливо, Порошенко пропонує хороших, правильних людей, але вони абсолютно беззахисні перед Адміністрацією. В АП скажуть: ми вас призначили, і ви повинні нас слухатися. Ці люди ніколи не апелюватимуть до журналістів, громадськості, тому що вони маловідомі. За ними немає ресурсу довіри суспільства. І у всьому винен глава держави», − констатував експерт.
Він також наголосив, що у цій ситуації серйозно помиляється у Верховна Рада: «Народні депутати повинні були заявити: дайте нам розглянути цих людей на комітетах або нехай кожен із них виступить у парламенті. Адже член ЦВК за рангом прирівнюється до міністра. А потім, коли почнуться масові фальсифікації на виборах, нам скажуть: ЦВК порахувала, що все в порядку. Нині роль Центрвиборчкому нівелюють, а коли почнеться потужне використання адмінресурсу, говоритимуть: нічого зробити не можемо».

Коментарi

Коментарiв