«Вибори» в ОРДЛО цікавлять тільки Москву – експерт

178

На окупованих територіях Донбасу російські окупанти та їхні маріонетки приготувалися до проведення своїх псевдовиборів 11 листопада. Київ заперечує, Москва посилається на «букву» Мінських угод. Виданню InfA експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник коментує ставлення України й світу до інспірованого й контрольованого Росією «виборчого процесу».

Експерт констатує: «Мінський процес майже не діє – Росія обіцяє визнати результати виборів на окупованих територіях (безумовно, якщо вони влаштують Кремль). Звісно ж, легітимність цієї вистави у світі дорівнюватиме вазі псевдовиборів 2014 року, однак можна очікувати посилений тиск на Київ з боку умовних союзників по Нормандському формату – Франції та Німеччини». Як прогнозує Олійник, ті намагатимуться тиснути на українську владу, щоби підштовхнути її шукати якийсь «консенсус», а по суті – йти на поступки Путіну. Втім, позиції Києва в цьому питанні – сильні.

«Дійсно, в Мінських угодах (невідомо ким підписаних) йдеться про вибори на окупованих територіях, і це навіть перекочувало до українського закону про особливий статус ОРДЛО. Однак там чітко йдеться про вибори в українському правовому полі та після роззброєння бойовиків. Саме питання відведення військ та передачі державного кордону під контроль Києва залишається головним каменем спотикання вже близько трьох років.

Москва може визнати ці псевдовибори, але хто їх проводить? Захарченка ліквідували, Плотніцкій відсунутий – а їх же нібито обрав «народ Донбасу» в листопаді 2014 року. Існує навіть фейкове ЦВК, керманича якого Путін посилав на засідання ООН разом із російською делегацією для наочної демонстрації цієї самої «ЛНР».

Але поки що міжнародна спільнота реагує адекватно, про що свідчить, зокрема, нещодавня заява Парламентської асамблеї НАТО.

Врешті, Москва підтвердить перестановки в окупаційній адміністрації, і ніхто ці вибори не визнає – якщо тільки офіційний Київ сам не погодиться «шукати порозуміння». Натомість, факт псевдовиборів слід максимально використати як привід переглянути недієздатні Мінські угоди, які порушує Москва», – зазначає експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв