Олександр Кочетков: За філософією Порошенка, Ахметов для нього – «шістка»

173
Олександр Кочетков, політолог

Юрій Бойко заявив про об’єднання Опоблоку з партією Віктора Медведчука і Вадима Рабіновича «За життя». А Борис Колєсніков, Вадим Новінський і Олександр Вілкул негайно заявили, що Бойко, глава їх фракції Опоблоку – це так, чисто погуляти вийшов або музикою навіяло, але ніхто нікуди не об’єднується. Поки Рінат Ахметов не дасть відмашку.

Щоб зрозуміти ці конвульсивні партійні рухи тіла, доведеться затиснути ніс і подумки поринути в рідину, що залишилася від Партії регіонів.

Рінах Ахметов завжди займався ресурсним, організаційним і медійним забезпеченням «регіоналів». Ідеологією та політичними інтрига завжди займався Сергій Льовочкін. Балансував ці дві конкуруючі гілки особисто Віктор Янукович. Коли він канув в недоімперію, то протиріччя між «рішучими» і «розумними» різко загострилися. Особливо після того, як бізнес-структура, близька до Петра Порошенка, увійшла в енергетичний бізнес Ахметова, і їм «раптом поперло»: ціни на газ, електроенергію і комуналку стали рости, забезпечуючи партнерам мільярдний прибуток.

За філософії Порошенка, Ахметов для нього тепер – один із його виконавців, «шістка», яку немає сенсу навіть інформувати про свої політичні рухи.

А ось Льовочкін залишився самостійним, та ще й фактично отримав в управління «Інтер», поки Дмитро Фірташ відбрикується від екстрадиції в Штати.

З Льовочкіним і його партнером Бойком Президенту Порошенко доводиться домовлятися, а не ставити перед фактом.

Повернувшись на батьківщину в активну політику Віктор Медведчук переконав Петра Порошенка, що найкращим партнером для нього у другому турі буде саме відверто проросійський кандидат Юрій Бойко, оскільки на Юлію Тимошенко напнути робу «агента Кремля» ніяк не виходить. І Медведчук готовий вивести Бойка до другого туру, якщо буде повністю керувати цим процесом.

Саме для цього Медведчук пішов до керівництва партії «За життя», саме для цього йому потрібно офіційне злиття з Опоблоком. Саме під таку схему, начебто забезпечуючи другу каденцію Порошенку, Медведчук має намір отримати у свого кума Владіміра Путіна необхідний фінансовий і медійний ресурс (частину телеканалів уже отримав).

Ну а Ахметов, який опинився не при справах, і якому явно набридло фінансувати Олега Ляшка, від якого Ріната відверто верне, вирішив нагадати про себе. І про те, що у нього – контроль за більшістю оргструктур в Опоблоці, включаючи найвищий орган – з’їзд партії, який приймає рішення про всякі об’єднання.

Це і є олігархічна система правління в дії: наживаються на громадянах і будують хитрі тіньових схеми по збереженню влади у взаємодії з представниками недоімперії.

Ось вам і армія, ось вам і мова, ось вам і віра – всі три в одній олігархічній кишені.

Джерело: Олександр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв