Які політсили мають шанс потрапити до парламенту 9-го скликання

256
Наразі шанси потрапити до Верховної Ради зараз мають сім партій

Лідером електоральних симпатій на парламентських виборах залишається партія Юлії Тимошенко «Батьківщина» – цю політсилу готові підтримати 22% опитаних, які вже визначилися і мають намір голосувати. Про це свідчить спільне соціологічне дослідження КМІС, Центру Разумкова та «Рейтингу».

За партію «Слуга народу» станом на кінець жовтня готові голосувати 11% виборців. Пітримка «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка складає 10%, «Опозиційного блоку» – 9%, «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» – 8%, «Радикальної партії» – 7%, партії «Наші» Євгена Мураєва – 5%.

У піврічній динаміці соціологи відзначають зростання популярності партій «Батьківщина», «Слуга народу» та УКРОП. Рейтинг партії «За життя» з появою політичного проекту «Наші» значно знизився (4,1% серед тих, хто голосуватиме і визначився, при прохідному показнику в 5%).

За даними соціологів, для 48% опитаних головним мотивом при виборі партії є підтримка соціально-економічних ініціатив цієї політичної сили. 18% голосують, виходячи передусім із симпатій до її лідера, 12% – через ідеологічні принципи.

Голосування через соціально-економічні ініціативи домінує серед виборців практично усіх рейтингових політичних сил.

З 19 жовтня по 2 листопада було опитано 10 000 респондентів віком від 18 років в усіх областях України (крім населення АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей). Статистична похибка вибірки не перевищує 1%.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв