Тарас Загородній: Що означає відмова Яроша балотуватися в президенти

208
Тарас Загородній, політичний експерт

Як виявилося, рішення Олега Тягнибока не балотуватися і підтримати єдиного кандидата в президенти від націоналістів Руслана Кошулинського було правильним кроком. Тепер у свою політичну скарбничку Кошулинський отримав потужну армію прихильників «Свободи» і «Української добровольчої армії».

Відмова Дмитра Яроша, найбільш рейтингового політика-націоналіста після Олега Тягнибока, йти в президенти і його підтримка Руслана Кошулинського істотно зміцнює правий фланг. Про це він відкрито написав на своїй сторінці. Консолідація націоналістичних сил допоможе їм не тільки отримати пристойний результат на президентських виборах, а й взяти хороший старт на парламентських.

Якби в 2014 році націоналістичні сили об’єдналися і пішли на парламентські вибори єдиною командою, то могли б сформувати свою фракцію у Верховній Раді. І вона була б не меншою, ніж у БЮТ чи РПЛ. Новачок парламентської кампанії «Правий сектор» на чолі з Дмитром Ярошем отримав 1,8% голосів. «Свободі» Олега Тягнибока для проходження бар’єру не вистачило якоїсь чверті відсотка – 4,71%. Будь вони тоді разом, отримали б принаймні 6,51%, а це більше, ніж у партії Юлії Тимошенко, яка з 5,68% застрибнула на сходинку останнього парламентського вагона. І не виключено, що саме об’єднані націоналісти тоді отримали б «золоту акцію», і з ними рахувалися б при голосуванні.

Нинішнє об’єднання націоналістичних сил та їхня єдність говорить про те, що вони зробили висновки і провели серйозну роботу над помилками, відкинули свої амбіції та ухвалили рішення про єдиного кандидата. До слова, Кошулинський – не нова фігура в українському політикумі. Він був віце-спікером минулого скликання і знає тонкощі українського парламенту.

Очевидно, що заява Яроша стане тим каталізатором, який прискорить реакцію інших націоналістичних сил. Як очевидно й інше: тепер як єдиного кандидата від націоналістів суспільство сприйме тільки Кошулинського.

Джерело: Тарас Загородний

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв