Віктор Лешик: Україна знову стоїть перед вибором, з ким йти у майбутнє

176
Віктор Лешик, журналіст

Я не люблю писати серйозно про геополітику, бо часто все у цій темі на рівні «Динамо-Киев – круто, а Спартак – казли». Тим більше, що публічні заяви (ой, треба писати меседжі) так мало говорять про реальні наміри, що поки доклацаєш текст, все зміниться на 180.

І все ж. Скажу про те, чого вперто не хочуть помічати колеги, котрі, на відміну від мене, серйозно пишуть про міжнародку.

1. Головною проблемою для США на сьогдні не є тема, як би допомогти Україні і зупинити «Північний потік-2». Основне, як зупинити бурхливе економічне зростання економіки Китаю і його ролі на глобальних ринках. «Північний потік-2» – це лише частина іншої значимої проблеми – як зберегти вплив на ЄС.

2. ЄС, а точніше Франція і Німеччина, не в Путіні вбачають головну геополітичного загрозу на сьогоднічний день, а в економічно-фінансовій експансії США на своєму ринку. Ідея створення повноцінної армії ЄС і є прагненням автономізуватись і захиститись від цієї експансії та від непередбачуванності зовнішньої політики США. Декларуючи вірність союзницьким зобов’язанням, ЄС ( саме по собі вкрай крихке утворення), починає дрейф у дуже небезпечному напрямку. Можливо, що зусилля відколоти після Британії ще значні шматки ЄС тільки посиляться. Наприклад, сусідньої Польщі з потужною військовою базою США.

3. Росія вичікує. Їй вигідні конфлікти між глобальними гравцями. Як Німеччина після Версальського мирного договору від 1919 року, так і Росія вважає себе вкрай обділеною на фоні титанічного внеску у перемогу в 2-ій світовій. Чи так це? Звісно, що ні. Версаль був зашморгом на шиї переможеного – останні кошти репарації по цьому договору Німеччина виплатила лише у жовтні 2010 року – у сучасних цінах понад 400 млрд. дол. А СССР -Росія сама дурнуватою економічною політикою і авантюризмом робить собі проблеми.

4. І все це відбувається на фоні не дуже втішних економічних прогнозів Світового банку і МВФ.

5. Ми знову поставлені перед вибором. Не президентським чи парламентським. А з ким йти у майбутнє? На самостійну поведінку і політичну лінію у нас немає ні ресурсів, ні політичного характеру. Практично усі наші політики в історії були із породи ліанових.

Джерело: Viktor Leshyk

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв