Аваков може піти у відставку в разі створення «народної міліції»

219
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що піде у відставку, якщо на Донбасі буде створено «народну міліцію».

В інтерв’ю Інтерфакс-Україна Аваков наголосив, що вважає неприйнятним положення Мінських домовленостей про створення «народної міліції» на Донбасі. За його словами, це суперечить Конституції України й чинному законодавству в цілому.
«У Мінських домовленостях прописані проекти типу «народна міліція», яка не підкоряється Міністерству внутрішніх справ України. Я не приймаю цього пункту і ніколи не прийматиму. І мене ніхто не змусить», − наголосив високопосадовець.
Він також підкреслив, що поліція може бути лише українською й повинна бути створена тільки відповідно до українського законодавства: «Особливої поліції, яка не підкоряється нікому, не буде. Принаймні, це моя позиція. Може бути, парламент вирішить по-іншому, але в цьому випадку я піду у відставку».
Крім того, глава МВС схвалив ідею щодо розгортання поліцейської озброєної місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі на територіях тимчасово окупованого Донбасу. Проте, на його думку, це може відбутися лише після відновлення контролю української сторони над державним кордоном і виведення російських військ із України.
«Тоді запускається поліцейська місія, обов’язково міжнародна, і вона намагається виступити арбітром, не допускати зіткнень. Будемо вважати, що це можливо в цій складній ситуації. Така місія повинна бути у складі приблизно 5 тисяч осіб, але питання в тому, наскільки це реально», − зауважив Аваков.

Коментарi

Коментарiв