Віктор Небоженко: Порошенко розуміє, що без фальсифікацій йому не виграти вибори

393
Директор служби «Український барометр», політолог Віктор Небоженко

ПОРОШЕНКО ДОЖИМАЄ «НАРОДНИЙ ФРОНТ».

Порошенко прекрасно розуміє, що без фальсифікацій йому вибори не виграти. Він збайдужів до рейтингів і українського виборця, і розраховує на інші ресурси і фактори. А для того, щоб сформувати потужну систему деформації волевиявлення українських виборців, треба мати не менш потужний адміністративний ресурс, якого немає у місцевих чиновників і мафіозі або СБУ, але є у МВС. Але як на зло, міністр МВС Аваков досі так не вирішив для себе, з ким він буде на президентських виборах. Тому Порошенку нічого не залишається, як шукати шляхи усунення Авакова з цієї посади. На це Порошенко витратив три роки, але так і не домігся бажаного результату.

Тепер він змінив тактику. Зараз його головна мета не заміна прем’єра Гройсмана і заодно Авакова, а розкол НФ на окремі групи, що гризуться між собою. Порошенко багато часу приділяє долі «Народного фронту» і його лідерів, які заважають реалізації його політичного щастя. У будь-якому випадку, в боротьбі з Тимошенко на виборах Порошенко не може залишити у себе в тилу НФ. Адже ідеться не просто про виграш, а збереження влади, свого багатства і особистої волі колишнього президента.

Але для реалізації своєї мети, крім обіцянок про посади і «економічні пряники» для НФ, потрібні ще й батіг, і погрози. Так справа про вбивство Гандзюк і сексуальний скандал Варченко-Бурейко прямо спрямовані проти міністра МВС Авакова. А ось справа колишнього глави ДФС Продана, який утік за кордон, уже стосується долі прем’єр-міністра Гройсмана і стоїть за ним Яценюк. Якщо цього не вистачить, то скоро ми станемо свідками нових скандалів і злочинів, які будуть лягати важкою тінню на непотоплюваного Авакова або створювати неприємності самовпевненому Гройсману. Операція «Замерзла Україна» проти прем’єра Гройсмана – це така ж чорна політтехнологія Банкової, як і «сміттєвий скандал» проти мера Садового. Главі РНБО Турчинову також доведеться вибирати між Порошенком і НФ. Нарешті, в запасі у тандему Порошенко-Луценко є ​​ще і справа колишнього близького друга Порошенка Миколи Мартиненка, якого «Народний фронт» ніколи не віддасть. Інакше це розколе НФ. А значить «Народний фронт» буде змушений торгуватися з Порошенком.

За планом Порошенка тактика «батога і пряника» повинна змусити «могутню трійку» Аваков-Яценюк-Турчинов і прем’єр-міністра Гройсмана, який прилучився до них, піти на переговори з нинішнім президентом. Але проблема в тому, що ніхто нікому не вірить. Адже зрадивши Тимошенко 2014 року лідери «Народного фронту» сміливо можуть в 2019 році зрадити і Порошенка. Більш того, лідерів «Народного фронту» лякає занадто інтенсивне і таємне співробітництво президента Порошенка з друзями Путіна – Медведчуком і Фірташем. Це означає, що в разі перемоги Порошенка їм точно немає місця в правлячій політичній конфігурації. Путін-Порошенко перед парламентськими виборами з великим задоволенням остаточно «зачистять» політичний ландшафт від «Народного фронту».

У президента Порошенка є і план Б. Його суть – перш за все за рахунок підтримки Кремля, масової соціальної корупції деградованої частини українських виборців і пропаганди контрольованих ЗМІ – прорватися до другого туру президентських змагань. Потім, у результаті політичних інтриг, все ж позбутися від Авакова. А між першим і другим туром президентських виборів поставити залежного і узгодженого з Кремлем свого тимчасового очільника МВС, який виведе поліцію зі стану «збройного нейтралітету» і допоможе Порошенку, не дивлячись на протести Заходу, виграти вибори.

Здається, таке вже було в українській політиці.

Джерело: Віктор Небоженко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв