Віктор Небоженко: Путін і геополітичний трикутник «Курили – Крим – Кеніґсберґ»

307
Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Путін сам себе загнав у цей божевільний «бермудський трикутник». І вибратися з цього трикутника без втрат путінській Росії буде вкрай важко. А часу у Путіна залишається все менше. Він сам створив собі цю геополітичну пастку і прискорив події. Захопивши в 2014 році Крим і Донбас, президент Росії порушив базову цінність сучасного світу – недоторканність післявоєнних кордонів. Тому в міжнародних відносинах «прокинулися і запрацювали» інші механізми – ізоляція агресора, санкції та перегляд кордонів. Якщо Росія силою віроломно захопила українські землі – Крим і Донбас, то Японія має повне право справедливо вимагати повернення своїх споконвічних територій – Курильських островів. Точно так само Росії доведеться повернути Німеччині «гордість 1000-річної прусської слави – Кеніґсберґ».

Геополітична ситуація навколо путінської Росії складається так, що президент Путін чи його наступники будуть змушені, практично одночасно, віддавати захоплені землі: Німеччині – Кеніґсберґ, Україні – Крим, а Японії – Курили. Донбас «повернеться» в Україну трохи раніше за Крим.

Крім того, Росії доведеться компенсувати Україні з грошей російських олігархів, реквізованих на Заході в рамках санкцій та санації, компенсувати величезний збиток, заподіяний під час окупації Криму і Донбасу. Тільки після цього Японія і Україна підпишуть мирні договори з Росією.

Джерело: Виктор Небоженко

Постійне посилання

 

 

Коментарi

Коментарiв