Лариса Ніцой: Український правопис подають Гройсману на затвердження у кокошніку, лаптях і зверху з віночком

467
Лариса Ніцой, письменниця

Нещодавно зустріла на вулиці режисера Засєєва-Руденка. Він порадив усіх посилати на три букви.

Пане Миколо, вашу настанову виконала. Як же ж дістали ці лже-патріоти…

Правопис. Не ждіть, українці, нормального правопису. Ця влада не дає нам повноцінного телебачення українською – ввела мовну шизофренію на всі канали ТБ; не дає повноцінної освіти українською, повводила в школи мову меншин і примушує її вчити українців; готує у вишах фахівців російською мовою і вухом не веде. Газет і журналів українцям у новому законопроекті про мову прописали лише 50% українською, і то Сюмар кричить, що це багато. Каже, достатньо 25% газет і журналів україською. Тепер правопис, за який взялася ця влада.

Коротка історія питання.

У 30-тих роках власть розстріляла мовознавців, а український правопис заборонила. Бо, бачте, українська мова звучала якось не по-російському. Тому ввели українцям український правопис на російський лад, імені Кагановича-Сталіна. Щоб максимально наблизити українську мову до російської. Цим правописом ми користуємося й досі. Московський правопис робить українській мові шкоду. Крім того, що він незручний: купа нелогічних правил, які породили купу винятків, які не підлягають тим правилам, – та ще й порушили всі закони української мови, перекроївши їх на російський лад.

Мовознавці вже раз підготували правопис у 1999 році, посилаючись на наш, український, справжній, однак кучмівська влада на правопис глянула і сказала: «Ні, він націоналістичний». Правописну комісію розпустили, правопис здали в архів.

Мовознаці не здалися. І вже після революції Гідності знову стали добиватися повернення нашого правопису.

Що ж влада? Покрутилася-покрутилася. Як не можеш зупинити процес, то треба його очолити і загальмувати зсередини. Так і зробили. Сформували нову комісію. На чолі поставили УВАГА двох співголів – технічних і математичних наук. Писати ПРАВОПИС! Один – заслужений діяч технічних наук Сергій Пірожков, який так і не навчився говорити українською. Другий – доктор фізико-математичних наук Максим Стріха, який кришує в міністерстві освіти ті виші, що й досі здійснюють освітній процес російською мовою і прикриває цих викладачів і ректорів.

Правописну комісію сформували так, що туди увійшла третина притомних мовознавців, а дві третини інших з совковим мисленням ще й не мовознавців. Ввели їх для того, щоб голосуванням блокувати пропозиції мовознавців.

Одне слово. Український правопис, з якого мали зняти кокошнік і лапті, подають Гройсману на затвердження – у кокошніку, лаптях і зверху з віночком.

А не пішли б ви всі, до бісу, любителі москви чи й просто боягузи?! Поверніть нам наш правопис!

Хоча, до кого я звертаюся? Ото мабуть що й лишається, посилати і мріяти, що колись таки оберемо свою владу і зробимо своє.

https://www.facebook.com/136152356951145/videos/1824019581030469/?t=1

Джерело: Лариса Ніцой

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв