Назар Приходько: Голодомор – страшний біль усієї нації, але саме він робить нас сильнішими

169
Назар Приходько, журналіст і волонтер

Голодомор – трагедія яка торкнулася і моєї родини.

Голодомор пережив мій нині покійний дід, у віці 6-7 років. Він його не просто пережив – його ледь не з’їв божевільний канібал-односелець, у якого в хаті стояли бочки із засоленим людським м’ясом. Це з’ясувалося після того, як сусіди зчинили над ним самосуд і зайшли у хату…

Цей, один з чотирьох найстрашніших геноцидів 20-го століття називають геноцидом Українського Народу, але я вперто стверджую: це був передовсім геноцид Української Нації, яка не корилася совєтському, кривавому, нелюдському режиму.

Скрізь де жили Українці, навіть не в кордонах тодішньої УССР, (Кубань, звідки мій дід, Білгородщина, Східне Приазов’я, Придністров’я) – він пройшов своєю косою. Він був спрямований в першу чергу на селян, які не хотіли йти до колхозів, бо це не є нашою ментальністю.

Розсекречені 2006 року Службою Безпеки України архіви КДБ – показали всю сутність «совка», показали всю ненависть та водночас страх, який він відчував перед Україною і Українцями. Продемонстрували справжню сутність тези «мой адрес не дом и не улица – мой адрес Советский Союз». У людей не повинно було бути дому, господарства і власності. Вони мали бути безликою, сірою масою, яка сліпо підкоряється директивам Кремля. Українці цього не сприймали, за що і заплатили найстрашнішу ціну.

По прошестю 85 років з часу завершення геноциду, ми, нащадки тих, хто пережив ті страшні роки кричимо на весь світ «Ніколи знову!» і те, що ми п’ятий рік воюємо з нащадками тих, хто розкуркулював, розстрілював за три колоски, забирав останнє – підкреслює серйозність наших намірів. Більше ніколи Україна не буде під тоталітарною п’ятою. Більше ніколи ми не дозволимо над собою знущатися. Голодомор – це страшний біль всієї Нації, але саме цей біль – робить нас сильнішими, і власне – робить нас Нацією.

Джерело: Назар Приходько

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв