New York Times звинуватив Україну у війні проти журналістів

194
У статті для авторитетного американського видання New York Times журналіст Ян Бейтсон розкритикував політику України щодо акул пера у зв’язку зі скандалом навколо сайту «Миротворець».

«У липні 2014 року я відправився на Донбас, в сепаратистський регіон України, щоб висвітлити авіакатастрофу лайнера Малазійських авіаліній. Тоді там було дуже небезпечно. Українські військові і ополченці постійно обстрілювали один одного з артилерійських знарядь, а хлопці з автоматами Калашникова, відомі викраденнями журналістів, були всюди.
Як і багато інших іноземних репортерів, я прибув туди, щоб повідомити світу, що відбувається з тілами 298 пасажирів і членів екіпажу літака, який зазнав аварії. Перш ніж відвідати безпосереднє місце падіння літака, я отримав акредитацію у сепаратистів. Це зовсім не гарантувало мені безпеку, але без акредитації пройти всі контрольно-пропускні пункти було нереально.
Тепер Україна затаврувала мене як спільника терористів. 7 травня 2016 року сайт «Миротворець, завдяки анонімним хакерам, опублікував частину списку акредитованих сепаратистами журналістів. Моє ім’я, адреса електронної пошти й номер телефону виявилися серед інформації про ще 4000 журналістів-фрілансерів і кореспондентів таких видань, як ВВС, Reuters і інших. Усіх нас зазначено як «терористичних колабораціоністів» у зв’язку з тим, що ми отримали акредитацію у сепаратистів. Люди, які опублікували список, запевняють, що не знали про наслідки».
Українські новининагадують, що сайт «Миротворець» оприлюднив інформаційну базу щодо близько 4 тисяч працівників ЗМІ, яка отримали акредитацію у псевдореспубліках на окупованому Донбасі. Адміністратори сайту вказали навіть особисті контакти журналістів.
11 травня прокуратура Києва відкрила кримінальну справу у зв’язку з фактом перешкоджання професійній журналістській діяльності через незаконне оприлюднення персональної інформації, проте вже невдовзі сайт, який пов’язують із народним депутатом України Антоном Геращенком, відновив свою роботу.

Коментарi

Коментарiв