Андрій Ніцой: Конфлікт у Керченській протоці був постановочним?

247
Директор Центру стратегічних розробок Андрій Ніцой

Воєнний стан як політтехнологія влади чи реальний крок до перемоги у війні? Чи може стати зіткнення суден підставою для введення ВС після всього, що було у війні з РФ?
Відповідь на це ми якщо і отримаємо, то лише в результаті всебічного розслідування. Якщо таке організує влада. Допоки цього немає, звернемо увагу провладних експертів на наступні питання.

1. Логістика ескалації зіткнення в Керченській протоці має таке саме значення як і у випадку із вбивством В.Чорновола. Перше, що надихнуло на версію про вбивство лідера Руху було не місце ДТП чи бігаючі очі свідків, а насамперед незрозумілий маршрут Камазу-вбивці з Дніпропетровщини на Волинь через Київ. Маршрут катерів і буксира з Одеси до Бердянська ставить не лише питання доцільності цього кроку на кінець навігації та російської блокади Азовського моря. Дані судна мусили йти з не однією дозаправкою і де вони це робили – чи в морі чи деінде, залишається не зрозумілим для широкої публіки.

2. Українські моряки в порушення статуту не відкрили вогонь по кораблям-нападникам. Потім, як повідомляють ЗМІ, вони зачинилися в каютах кораблів і дозволили їх захопити і відбуксувати в російський порт. Це їм віддали такий наказ? До здачі в полон знову закликав вашинґтонський обком? Відповідей немає.

3. Інформаційна подача якась надто постановочна.

В соцмережі злилося одне відео із зіткненням російського сторожовика з українським буксиром, яке не дає чіткої відповіді на питання збройної агресії. Доказів застосування зброї російськими прикордонниками або спецназівцями суспільство досі не отримало, а інформація подається з посиланням на джерела РФ або телефонні перемовини.

Порошенко на РНБО публічно гарантує збереження громадянських прав і свобод, але не дає жодної конкретики щодо виборів.

Особливу підозру викликає інформаційна подача, коли, наприклад, ЗМІ з посиланням на Ірину Геращенко пише: «Введення воєнного стану в Україні не вплине на проведення виборів в 2019 році», але в самому тексті допису І. Геращенко про цю конкретику взагалі не йдеться. Тобто, інформаційна маніпуляція покликана заколихати громадян України напередодні голосування за ВС.

4. Не збільшує довіри до влади дивний збіг, коли два тижні тому Кабмін затвердив Порядок проведення евакуації громадян при введенні воєнного стану.

5. Чи не тому ми досі не спостерігаємо змістовної реакції гарантів Будапештського меморандуму, штаб-квартири НАТО та ЄС.

Як добре відомо моїм давнім читачам, я завжди виступав за оголошення стану війни і активні дії проти московських колаборантів, агентури, мобілізацію на боротьбу з корупцією, економічні реформи тощо. Але як сказав мій товариш Віктор Шишкін: «Всьому свій час». Час на введення ВС Порошенко давно прогавив. Якщо згодом з’ясується, що конфлікт в протоці був постановочним, то врятувати ПОПа не зможе навіть те, що це може виявитися спільна розробка з вашинґтонськими товаришами.

Джерело: Андрій Ніцой

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв