Україні загрожує точка неповернення, – нардеп

233
Віце-спікер ВРУ Оксана Сироїд спрогнозувала, що вже найближчим часом Україні доведеться зробити остаточний вибір між залежністю від РФ, провівши вибори на окупованих територіях, або офіційно визнати окупацію й розробити план повернення Донбасу і Криму.

У статті дляДзеркала тижня Сироїд зазначила, що цей вибір лежить на плечах Верховної Ради України. За її словами, парламент зобов’язаний заборонити вибори на тимчасово окупованих територіях, оскільки держава не у змозі їх провести.
Віце-спікер наголосила, що, в першу чергу, Україна повинна юридично зафіксувати статус Російської Федерації як окупанта, оскільки це пізніше дасть державі серйозну низку переваг.
«По-перше, ми зафіксуємо факт порушення міжнародного права і визначимо відповідального за це порушення. А також, відповідно до Женевської конвенції, покладемо на Росію відповідальність за всі руйнування, порушення прав людей і злочини на окупованих територіях. По-друге, ми припинимо обговорювати питання виборів в «окремих районах Донецької та Луганської областей», заборонимо їх і почнемо обговорювати щось більш наближене до здорового глузду. По-третє, ми дамо підстави звертатися по компенсацію за збитки, завдані Росією, не тільки Україні як державі, а й людям, які постраждали внаслідок неназваної війни. По-четверте, ми юридично поєднаємо факт окупації Криму і частин Луганщини й Донеччини», – підкреслила нардеп.
Вона також зауважила, що офіційне визнання окупації українських територій зруйнує механізми, через які Україна фактично здійснює фінансування бойовиків, торгуючи з ними як на законних підставах, так і контрабандно.

Коментарi

Коментарiв