Експерти назвали катастрофічні наслідки скасування люстрації

227
Низка експертів спрогнозували можливі наслідки скасування люстрації, оскільки незабаром відповідне рішення може ухвалити Конституційний Суд України.

Нагадаємо, ввечері 10 червня 2016 року КСУ переніс розгляд справи щодо конституційності Закону «Про очищення влади» до одного з наступних пленарних засідань.
«У випадку скасування люстрації можна буде казати, що це – контрреволюція. І такою вже є діалектика революції та контрреволюції, що останню роблять не її вороги, а учасники революції. Колишні учасники революції очолили контрреволюцію. Ми відступаємо на рівень 2003 року. Це прямий доказ, що влада хоче використовувати закон для зачистки громадянського суспільства та критики. Буде закриватися інформація, пов’язання із суддями.  Держінститути перетворяться на структури, які живуть тільки для себе. І суди вже стали на шлях самозбереження, самовідтворення. Це – збільшення некерованості країни. Будь-яка дія з боку парламенту чи Президента будуть не критикуватися  суспільством, а деформуватися будь-якою структурою. Такі рішення дозволяють розвиватися державним хворобам. Такими рішеннями витирається пам’ять про Майдан та блокується можливість будь-якого державного розвитку», – наголосив політолог Віктор Небоженко.
«Донедавна я був переконаний, що в АП розуміють, що основні положення Закону «Про очищення влади» скасовувати не можна. Потім у мене склалося враження, що владі довелося розрахуватися люстрацією з «Опоблоком» за підтримку нею судової реформи, яка також дуже важлива та потрібна країні. Але поки скасування не відбулося. Можливо, це не відбулося, бо громадськість відреагувала дуже жваво. Бо ми не виключаємо, що якби КСУ скасував люстрацію, це могло викликати найнесподіваніші наслідки. У нас є десь чотири з половиною тисячі людей, які пішли по люстрації. З них тисяча звільнені за люстрацією. Є й ті, хто пішов за власним бажанням, тож вони могли б зробити спробу повернутися на свої посади. Бо автоматична люстрація – це ж дуже високого рангу чиновники та правоохоронці. Тим більше, що вже не потрібно проводити люстраційну перевірку. Тож унаслідок скасування ми б отримали тисячу судових позовів. І все б розглядалося, і навколо кожного був би народний гнів. Що сталося б із рейтингом Президента, не знаю. Але я не знаю, як би повів себе й «Народний Фронт», адже вони завжди підтримували люстрацію. І хоча «БПП» – їхній союзник, то наскільки вони згодні приймати весь негатив, який би прийняли «БПП» та АП у випадку скасування люстрації. І третє питання. Зовсім нереально пояснити скасування люстрації рішенням, так би мовити, «чесного суду». Враховуючи, що шестеро суддів перебувають на гачку участі у «конституційному перевороті». Всі будуть пояснювати це рішення волею вищого керівництва. Я сподіваюся, що Петро Олексійович не готовий нести наслідки такого кроку.
Фактично люстрація майже завершена, до кінця вже будуть відловлюватися окремі персоналії. Але якщо положення про автоматичну люстрацію – для високопосадовців періоду Януковича, то вернеться тисяча людей через суд, й ще ті, хто пішов сам. Це просто політичне самогубство. Або непродуманість своїх кроків. Я не дуже вірю, що наші очільники застреляться з паперового пістолета під назвою «Конституційний Суд». Цього наразі не відбулося. Добре. Бо це було б згубно не лише для влади, а й для країни», – проаналізував у коментарі Укрінформу один із ініціаторів люстрації Карл Волох.
«Якщо люстрація буде скасована, це, фактично, легалізує реванш. Це означатиме, що далі все можна. Старим кадрам можна повертатися, можна відновлювати старі схеми.  Шляхом нехитрих судових маніпуляцій найбільш одіозні постаті, які обкрадали державу, доведуть всім свою «зневажене достоїнство» та своє право обкрадати державу. Після ухвалення закону про очищення влади ми повірили у можливість покарання та можливість оновлення. Тепер суспільство отримає сигнал: нічого не змінюється. Чи будуть протести зараз – не знаю. Але ситуація загостриться й градус невдоволення підвищиться, це точно. Символом нової влади знову стануть держчиновники з невеликою зарплатою, але на «мерседесах», – зазначив лідер «Автомайдану» Олексій Гриценко.

Коментарi

Коментарiв