Олександр Аронець: В Україні все гібридне – війна, воєнний стан і навіть судочинство

344
Олександр Аронець, блогер

В нашій країні все гібридне. Війна, воєнний стан, та навіть судочинство.

Ні для кого не секрет, що монопольне становище на українському ринку міндобрив займають російські небезпечні добрива. В Україні добрива виробляють низка компаній. Цього, звичайно ж не вистачає для всієї аграрної галузі. Не дивно, адже з дешевими цінами на російські добрива український бізнес не має бажання створювати нові підприємства та виробляти достатньо продукції. Але ж ситуація, як і у всій українській економіці – однакова для всіх галузей. Аморально купляти російські міндобрива, маючи українську чи іншу іноземну альтернативу. Це як в ситуації з російським газом.

Ще з кінця 2016 року уряд побачив проблему та почав вводити антидемпінгові мита на російську продукцію. Цього року низку російських компаній внесли до санкційного списку. Українські підприємці отримали шанс розвивати агрохімічну галузь, створювати нові робочі місця.

Однак в деяких аграріїв, які прикриваються гучною назвою «Всеукраїнська аграрна рада», інші плани (або ж господарі). За клопотанням цієї організації днями апеляційний адміністративний суд скасував антидемпінгові мита на російські міндобрива (https://www.epravda.com.ua/news/2018/11/29/643128). В країні, де йде війна, де введено воєнний стан через російську військову агресію, суд скасовує мита на російську продукцію. Яка, до того ж, має сумнівну репутацію та якість, а також може бути небезпечною для життя.

Таким чином суди просто добивають українську агрохімічну промисловість, добивають шанси на створення нових підприємств, робочих місць дозволяючи ще більше укріпитись на українському ринку російським міндобривам.

Що цікаво, згідно інформації з відкритих джерел, станом на 2017 рік імпортом російських міндобрив займались 11 українських компаній. В кінці січня Мінфін США опублікував список росіян, по відношенню до яких уряд може ввести санкції. Серед них – Андрій Мельниченко, який контролює найбільшого російського виробника міндобрив компанію Єврохім. В Україні реалізацією її продукції займається ДП Агроцентр ЄвроХім-Україна. Ще одна компанія, Торговий Дім Агроімпорт ЛТД реалізовує продукцію російської ОАО Дорогобуж, яка входить до групи компаній Акрон, що очолює Владімір Куницкий.

Показово, що Куницкий у 2017 році отримав медаль від Путіна. (фото прикріпив до посту)

Російське лобі в українській аграрній галузі наразі ще більше укріпляється. Вони скасували антидемпінгові мита, вони обходять санкції різними способами, про які я вже писав, вони вбивають українські підприємства та можливість створення нових та нових робочих місць. Замість того, щоб послідувати залізному правилу ринку, який чудово проявився на запровадження квот на українську музику на радіо, після чого виникли сотні нових класних українських гуртів, аграрії грають у пас з російськими хімічними магнатами. В підсумку, програє українська економіка та споживач.

Джерело: Олександр Аронець

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв