Гей-помічник нардепа пояснив важливість Маршу рівності

240
Богдан Глоба, який є першим відкритим геєм, що виступ із трибуни Верховної Ради України, пояснив важливість Маршу рівності, запланованого на 12 червня цього року в Києві, і прокоментував його ризики.

«Я хотів би відразу сказати, що це все-таки називається Марш рівності, а не «гей-прайд», або «гей-парад». Це дуже велика різниця, навколо якої дуже часто ведуться дискусії, тому що дуже часто в ЗМІ це подається як якийсь розважальний захід, там показують якісь фотографії цих парадів західних країн, де це все весело, де це свято, де напівголі чоловіки і так далі», – зауважив в інтерв’ю 112 Глоба.
Він також нагадав, що в Україні Марш рівності відбудеться лише вп’яте. За його словами, захід є мирною акцією захисту прав, проте його відмінністю є саме акцент на правозахисному напрямі: «Це не свято, там немає нікого в якихось боа, в пір’ї, або якихось таких образах із травесті-дівами, це абсолютно мирна хода, яка говорить про те, що є нерівність прав».
Крім того, помічник нардепа відверто розповів про складнощі, пов’язані з його нетрадиційною орієнтацією: «Моє життя з пізнання себе як гея почалося з насильства, мене били, мене труїли і переслідували. Батьки теж били, мене хотіли здати в психіатричну лікарню. Вони розлучилися на цьому тлі, тому що тато так і не зміг цього прийняти, а мама прийняла. Нині вона очолює рух батьків, у кого є діти ЛГБТ, і вона активно бореться, і допомагає іншим батькам приймати ЛГБТ-дітей у сім’ях. Тато досі вважає, що це хвороба, і це треба лікувати, він чекає, що винайдуть вакцину і всіх нас вилікують. У мене почалося з насильства, і це була моя мотивація прийти, зокрема в ЛГБТ-рух, тому що я зрозумів, що я не хочу, щоб інші стикалися з насильством. Мені здавалося, що я можу щось змінити, і вже більше нікого не битимуть у школі, не переслідуватимуть».
«Звичайно, мені страшно, я читаю ці заяви «Правого сектора», я це все бачу, але немає іншого варіанту. Все одно це треба пройти, все одно нас кожен рік б’ють, у нас ще додаткова загроза, якщо інші там прийшли і пішли, їх ніхто не знає в обличчя, а наші фотографії по всіх сайтах висять, тобто, нас ще шукають протягом року де побити. Це пройшли всі меншини: афроамериканці, жінки, євреї, мусульмани, татари, і ми теж повинні пройти цю школу. Нас теж будуть бити, а потім, в якийсь час суспільство скаже «стоп», і буде все нормально», – спрогнозував Глоба.
Нагадаємо, нещодавно активісти організації «Правий сектор» заявили, що їхнім завданням під час Маршу рівності 12 червня в Києві є заблокувати ходу ЛГБТ-спільноти. На питання журналістів щодо можливості бійок члени «ПС» запевнили, що орієнтуватимуться за ситуацією.

Коментарi

Коментарiв