Петро Олещук: Що насправді відбулося у Керченській протоці

360
Політолог Петро Олещук

Очевидно, ми спостерігаємо перехід Росії до нового етапу модерного імперіалізму – встановлення власного суверенітету де факто «явочним порядком». І, судячи зі світової реакції, Росія повністю досягла своїх цілей.

По суті, до чого зводиться позиція Росії? Українські кораблі порушили їхній кордон. Хоча є документи, з яких ясно слідує, що ніхто нічого не порушував. І Росія ці документи не денонсує, вона їх просто ігнорує.

Таким чином, Росія продовжує ставити себе вище за міжнародне право. Це важливо, адже, схоже, що, на думку російських керманичів, саме це є необхідним атрибутом «наддержави».

Росія намагається вдавати США. Звісно, так, як сама це все уявляє.

Що далі? Явочне розширення суверенітету світ проковтнув. Тепер Росія продовжить експериментувати в цьому напрямку. Найочевидніші кандидати – українське узбережжя Чорного моря. Я би особливо подивився би на острів Зміїний. Він розміщений стратегічно, за повного переважання на морі окупація його – питання не дуже складне. Можуть просто продовжити піратство у Чорному морі.

Це все буде лише декларацією Росії свого статусу «наддежави». Тобто, того, хто не обмежений приписами, а лише власними інтересами.

Цікаво, що анексію Криму вони ще хотіли вписати в актуальну правову парадигму. Всі ці референдуми, вибори, конституційні акти…. Тепер, очевидно, вони не сильно цим переймаються, що логічно. Реакція інших гравців залежить не від формальних процедур, а від реальних розкладів сил.

Джерело: Петро Олещук

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв