Експерт спрогнозував нові сенсації щодо «чорної бухгалтерії»

225
Директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко висловив думку, що поки оприлюднили далеко не всю інформацією щодо «чорної бухгалтерії» Партії регіонів.

У коментарі виданню «Фраза» Якименко зауважив, що інформація щодо «чорної каси» партії колишнього Президента України Віктора Януковича з’явилася з різних джерел – від Служби безпеки й журналіста Сергія Лещенка. Це наштовхнуло експерта на думку щодо неповноцінності цієї справи.
«Вочевидь, ми можемо говорити про те, що опублікована ще не вся інформація і десь є продовження. Тобто ми говоримо, що є часткові її складові, які знаходяться в різних руках. Дуже важливим є питання, наскільки ця інформація автентична і який її статус. Та частина, яка наразі знаходиться в НАБУ, – це вже предмет їхнього розслідування, вони вже правовим шляхом повинні будуть досліджувати достовірність цієї інформації. Щодо інформації, яка була опублікована журналістом, то тут ще будуть питання. І вже залежно від статусу цих матеріалів, можна буде робити інші висновки», – наголосив фахівець.
Він також спрогнозував, що певні висновки щодо людей, чиї прізвища фігурують у документах, можна буде робити лише після правового процедурного порядку встановлення автентичності інформації щодо «чорної бухгалтерії»: «Щодо матеріалів, які опубліковані у ЗМІ як розслідування журналістів, то вони поки що радше є матеріалом, який впливає на політичну складову, на громадську думку відносно тих чи інших політичних сил і так далі. Якщо говорити про те, проти кого це може бути спрямовано, то тут є різні думки, оскільки, по-перше, там фігурують не лише представники Партії регіонів, але і представники інших політичних сил, а також особи, які зараз працюють в органах влади, зокрема в Центральній виборчій комісії».
«Виникає питання, що, очевидно, це лише частина «чорної бухгалтерії», яка, можливо, мала місце, але пов’язана з іншими групами всередині Партії регіонів. Тут є елемент того, що якась частина інформації була розголошена, а інша її частина –  чомусь ні. Чому така вибірковість і з чим вона пов’язана – це теж питання. Але якщо говорити в цілому, то присутність у цих матеріалах політиків як Партії регіонів, так і інших, з точки зору публікації, поки має наслідком те, що є старий політичний адміністративний клас і десь формується образ старої політичної корупції, яка існувала і щодо Партії регіонів, і щодо інших політичних сил», – констатував Якименко.
«На цьому тлі, звичайно, політичні сили, які позиціонують себе як нові антикорупційні, або ж окремі політики, які цим займаються, вочевидь, виглядатимуть краще й отримають для себе якісь додаткові політичні дивіденди. Поки що іншого застосування цим матеріалам, окрім публічно-політичного, іміджевого, я не бачу, проте це не означає, що цей процес не може отримати юридичне продовження через розслідування, яке веде Національне антикорупційне бюро», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв