Лариса Ніцой: Хитросплетіння доль Шевченка і Лєніна

380
Лариса Ніцой, письменниця

А як вам таке хитросплетіння, що сягає своїм корінням у Старокостянтинів? Шевченко і Лєнін. Тьху-тьху. Однак, часто в історії сюжетні лінії переплітаються, незгірш од кіно…

Жив свого часу в Старокостянтинові, що на Хмельниччині, Мойша Бланк.

На Мойшу Бланка дуже розсердиться Старокостянтинівська єврейська громада. Старокостянтинівські євреї обуряться Мойшею, бо вони, чесні комерсанти, ведуть торгівлю за правилами, податки платять, а от Мойша розгорнув приховану торгівлю горілкою. Обуряться євреї, що він ганьбить чесне ім’я євреїв і виженуть Мойшу з міста. Мойша піде, але на прощання помститься. Він підпалить своєму головному кривднику хату, але через цей підпал у Старокостянтинові згорить аж 30 хат.

Мойша Іцкович Бланк втече в Житомир. Він відзначиться тим, що подасть царю план денаціоналізації всіх євреїв, яких насильно треба охрестити і заборонити носити національний одяг. У нього будуть діти, серед яких народиться син Ізраїль. Ізраїль Сруль Мойшович Бланк зречеться юдаїзму, прийме православ’я і при хрещенні з Ізраїля Сруля Мойшовича охреститься в Олександра Дмитровича.

Олександр Дмитрович Бланк в Московській імперії стане заслуженим лікарем, працюватиме в Петербурзі і матиме урядові нагороди. У Петербурзі до нього потрапить молодий пацієнт з тифом (до речі, смертельною хворобою), і Олександр Бланк успішно вилікує пацієнта. Цим пацієнтом буде молодий Тарас Шевченко. Олександр Бланк і не підозрюватиме, що врятує Україні майбутнього генія.

Олександр Бланк народить доньку Марію Бланк. Марія Бланк народить Володєньку Ульянова/Лєніна. Володєнька Ульянов стане натхненником Червоного терору та ідеологом голодомору в Україні, а його більшовицька рать виморить та знищить мільйони українців.

Воїстину, шляхи твої несповідимі, Господи.

Джерело: Лариса Ніцой

Постійне посилання

 

 

Коментарi

Коментарiв