Станіслав Зозуля: Сплав «совка» і «євросовка» – найгірше, що могло з нами статися

210
Станіслав Зозуля, блогер

Найгірше, що можна було взяти від «совка» ми взяли: культуру холуйства, хамства, халяви и лицемірства, патерналізм і надію на сильну руку. Під час запитань до уряду в парламенті цю совкову азіатську політичну культуру лідера-авторитета, лідера-господарника Гройсман, говорячи про облгази, які нібито завищують ціну на газ, висловив так: «Їх треба всмажити по перше число, тому що монополісти вже сіли на голову і спустили ноги».

Але вчора Гройсман встиг ще побувати на Українському жіночому конгресі, де висловив зовсім іншу політичну культуру. Ці ідеї стали наслідком некритичного сприйняття установок Заходу, але не тих основ, які зробили Захід великим і процвітаючім, а тих низькоякісних побічних культурних продуктів, які стали результатом виродження Західного, особливо європейського політичного культурпродукту. Зрівнялівка в зарплатах чоловіків і жінок – це євросовок, згубний для країн ЄС, але ще більш згубний для України.

Як будь-яка зрівнялівка, рівність у зарплатах чоловіків і жінок знижує продуктивність праці. Різниця в зарплатах пояснюється зовсім НЕ дискримінацією жінок, а головним чином у виборі праці, яку в житті обирають чоловіки (технічні і більш високооплачувані професії) і жінки (гуманітарні та низькооплачувані спеціальності). Там, де умови рівні, там і зарплата йде до рівного значення. Якщо зрівнялівку собі можуть дозволити європейці з неекономічніх міркувань, то подібні держрегулювання стануть іще однією цементуючою основою нашого державного занепаду.

Україна перебуває на розп’ятті гірших політичних, економічних, бізнесових та трудових практик зі Сходу і з Заходу. Перші тяжіють над нами за інерцією, другі проникають від нашої відмови критично мислити, аналізувати. Це результат слабкості громадянського суспільства, популізму політичних еліт, які відомі невіглаством і малодушністю. Сплав совка і євросовка – найгірше, що з нами могло статися.

Джерело: Станіслав Зозуля

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв