Росіяни можуть «знести» владу в разі збереження санкцій

250
Голова комітету економістів України, кандидат економічних наук Андрій Новак спрогнозував, що в разі неспроможності чинної влади РФ домогтися скасування санкцій росіяни спробують змінити уряд.

У коментаріГлавреду Новак зауважив, що остання тенденція щодо можливості пом’якшення санкцій проти Російської Федерації, поширена серед деяких країн Європейського Союзу, пов’язана з активізацією кремлівських лобістів у Європі.
«Інших причин я не бачу, тому що Європа не відчуває особливих економічних втрат від санкцій проти Росії, європейська економіка зростає – за підсумками минулого року її зростання склало 1,5%, що цілком нормально для розвинених економік. Доходи європейців ростуть, хоч і не швидкими темпами. Тобто ніякої економічної кризи або стагнації, і як наслідок обмеження економічних відносин з Росією, Європа і європейці не відчувають. Тому єдине логічне пояснення полягає в тому, що Росія, не домігшись політичної і військової перемоги над Україною, тепер намагається своїми лобістськими методами зняти або пом’якшити введені проти неї санкції, оскільки від них найбільше страждає сама Росія і російська економіка», – констатував експерт.
Він наголосив, що вплив обмежень відчутний найбільшою мірою саме для Російської Федерації, а не Євросоюзу, оскільки це спричинило різкий спад економіки в РФ.
Фахівець нагадав, що згідно з підсумками 2015 року падіння російської економіки склало близько 4%, цього ж року експерти прогнозують трохи менше падіння – близько 2%. Відповідно, Росія більше всіх відчуває вплив санкцій. Тому логічно, що вони хочуть пом’якшити санкції, щоб пом’якшити і соціально-економічний удар по росіянах. За словами Новака, якщо і далі буде так само глибоко відчуватися вплив санкцій, російське населення може спробувати знести нинішню російську владу.
Він також підкреслив, що найбільше питання щодо санкцій проти РФ турбує сусідні з Росією країни Європи, оскільки саме їм найбільше загрожує найбільша небезпеки у зв’язку з агресією Кремля.
«Відносно м’яку позицію завжди займали і займають деякі німецькі, французькі, австрійські, італійські політики. У той же час всі без виключення країни-сусіди Росії займають дуже жорстку позицію щодо до неї, тому що вони на своїй шкурі і з історії знають, що таке РФ і її політика щодо сусідніх країн», – резюмував економіст.

Коментарi

Коментарiв