Олександр Кочетков: Що страшніше – війна чи вибори?

183
Олександр Кочетков, політолог

Це зрозуміло, що ті, хто перебуває при владі і годується при ній, будуть активно підтримувати Петра Порошенка в його спробі залишитися на другий термін. Але відомо, що ця публіка володіє фантастичною гнучкістю хребта, куди там гутаперчевому хлопчикові. І ці персонажі готові припасти до ніг будь-якого переможця виборчих перегонів в надії домовитися і продовжити годування.

Але серед прихильників ПОПа не тільки ця категорія плюс найняті пропагандисти. Є і цілком щира патріотична частина населення, яка знову повелася на гранично цинічний виборчий хід ПОПа.

Перший раз це було «Вибори в один тур зупинять війну». І що, зупинили? Нагадаю, після однотурових виборів був «південний» котел, Іловайськ, Дебальцеве та інші криваві поразки.

Зараз це «Якщо не Порошенко, то Путін». Під патріотичну риторику, під томос і почалося турне Президента-Діда Мороза для відкривання ялинок в областях, не просто за безцінь продаються ворогам машинобудівні гіганти на кшталт Миколаївського суднобудівного. Ні, під цю шарманку суспільству поволі нав’язують думку не визнавати результатів виборів, якщо переможе не Петро Порошенко! Згадайте його щирі сентенції: «У мене немає опонентів, тому що я – Президент!». Тобто, апріорі і завжди правий. А незгодні – вороги України.

Люди, нездатні за патріотичною балаканиною розгледіти тривіальне прагнення правити безконтрольно, вже заражені пропагандою. Ті, хто побоюється, що буде гірше, тому нехай залишається те, що погано – опора нинішньої влади. Орієнтуються на емоції, відносини, симпатії замість процедури, що не залежить від персон – це вірні виборці Петра Порошенка.

І якщо вони почують заклик захистити Україну від «агентів Кремля, які рвуться до влади», то якась частина вийде на вулиці. Переконані в перемозі свого кандидата – теж.

Велика відповідальність сьогоднішніх топ-політиків – утримати Україну від подібного згубного протистояння. Ось чому таким важливим є Суспільний договір як засіб знаходити спільне, а не те, що розділяє.

Джерело: Александр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв