Олександр Кочетков: Нас купуватимуть оптом і вроздріб

215
Олександр Кочетков, політолог

Українське суспільно-політичне життя з ходу влетіло в передвиборну турбулентність. Тільки цього разу турбулентність така, що може і крила обламати. Багатьом.

Днями поспілкувався з людьми, близькими до ПОПа. Вони мене лякали, що у них перемога в кишені. У натуральному сенсі.

Мовляв, один зі штабів ПОПа, очолюваний Сергієм Березенко (тим, який свого часу зміг перекупити виборців в Чернігові у самого Геннадія Корбана), планує масштабну скупку голосів на виборах. Тобто, цей свій досвід Березенко планує поширити на всю країну – каруселі, голосування за гроші і інші збочення української демократії.

Цікаво, що мої співрозмовники стверджували, що в штабі планують витратити на свої схеми близько двох з половиною мільярдів доларів! Не маленька сума, я вам скажу. Особливо для першого туру.

Раніше подібну витрачали на непрямий підкуп виборців – підвищення пенсій, мінімальних зарплат, стипендій, субсидій та іншого. А тут – у відкриту!

По-перше, мимоволі замислюєшся, скільки ж вони у нас крадуть, якщо готові заради збереження при владі витратити такі гроші. І наскільки бояться, що в разі поразки доведеться відповідати.

По-друге, завдання масштабування Чернігівської області на всю Україну є нелінійним. І тупо в лоб його не вирішити.

По-третє, це ж виходить експропріація експропрійованого! Тобто, ті, що перебувають у владі, готові повернути громадянам у вигляді підкупу на виборах солідну частину того, що у них вкрали, і це справедливо. Робиться це для того, щоб залишитися на другий термін, вкрасти ще більше і вже нічого не повернути, що явно несправедливо.

Тому оптимальною стратегією громадян України буде ці гроші брати (вони і так наші!), але голосувати так, як підказує здоровий глузд.

Джерело: Олександр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв