Олександр Кочетков: Козацький наліт на Керченський міст?

212
Олександр Кочетков, політолог

Будь-який серйозний захід потребує планування з варіантами розвитку подій, щоби не імпровізувати в критичній ситуації. Тим більше, це відноситься до військової операції. І вже тим більше, із залученням міжнародних сил.

Ось ми попередили недоімперію, що наші військові судна мають намір пройти під Керченським мостом, причому в складі каравану буде корабель з країни НАТО. Недоімперія має час для підготовки.

І ось підходить наш караван, дає запит на прохід, а окупанти з Керчі бадьоро повідомляють, що прохід закритий у зв’язку із загрозою безпеці (посилання на відповідний параграф Морського права). І дійсно, поперек проходу під мостом стоїть танкер або суховантаж, як вже робили росіяни.

Наші дії? Прориватися з боєм? Уявімо, що раптом з’явилася рішучість використовувати зброю. Але яким чином прибрати зі шляху здоровенне судно, що стоїть на якорях? Навіть якщо розстріляти його тими ракетами, які начебто скоро у нас почнуть випускати серійно, прохід все одно не звільниться.

Стояти і чекати, поки росіянам набридне, і вони приберуть перешкоду? Так їм поспішати нікуди, це у нас кожен день простою судів в районі моста – серйозні збитки і втрата репутації.

Писати міжнародні ноти про порушення правил судноплавства? Так росіянам плювати.

Постояти так і розвернутися в зворотний бік, як вже було? Тоді росіяни не чіпатимуть корабель НАТО, а наші знову захоплять. І що?

Є ще варіант: росіяни в цей раз пропустять наші кораблі, але під якимось приводом заборонять прохід судну НАТО і будуть затримувати наші катери вже за мостом. Що в цьому випадку? «НАТОвці», зрозуміло, у конфлікт не полізуть. Та й взагалі, хто сказав, що вони взагалі будуть брати участь в наших маневрах?

І головне: а де у всьому цьому вирішення нагальної задачі безперешкодного проходу торговельних судів з Маріуполя і назад? На мій погляд, військові операції запорізьких козаків виглядали привабливіше.

Джерело: Александр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв